Herb

WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W POLKOWSKIEM

Wycieczka uczniów SP w Polkowskiem

wycieczka1.jpeg

14 czerwca 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Polkowskiem wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Parku Miniatur Sakralnych w Olszowej. Po przybyciu na miejsce ujrzeliśmy piękny krajobraz rozpościerający się wokół. Przywitała nas ciepło Pani - przewodnik, która oprowadziła nas po terenie obiektu. Mogliśmy zobaczyć zbiór 16 najciekawszych budowli sakralnych z całego świata w jednym miejscu. Owe budowle zostały odzwierciedlone w skali 1: 25. Umiejscowione zostały w pięknej scenerii przeróżnych krzewów, drzewek i kwiatów. Po zwiedzeniu Parku Miniatur dzieci mogły wyszaleć się na 100-metrowym Parku Linowym z domkami na drzewach i różnymi przeszkodami. Następnie każdy mógł przygotować sobie smaczny posiłek w postaci smażonej kiełbaski przy ogromnym ognisku.

wycieczka 2.jpeg

Kolejnym punktem programu naszej wycieczki była Góra Świętej Anny, gdzie najpierw zwiedziliśmy Bazylikę św. Anny. Odwiedziliśmy też takie miejsca jak: Grota Lurdzka, kaplice kalwaryjne, ołtarz papieski, amfiteatr skalny, pomnik upamiętniający walki powstań śląskich. Wszystkie te miejsca znajdują się w rejonie Parku Krajobrazowego, który jest wyjątkowo urozmaicony pod względem ukształtowania terenu, bogactwa świata roślin i zwierząt.

wycieczka 3.jpeg

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Pogoda dopisała, a na twarzach dzieci panowała radość.

Edyta Pliś

  •  

,,Ty wygrywasz - AmeriGas pomaga”

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie z SP w Polkowskiem uczestniczyli po raz kolejny w ogólnopolskim konkursie pod w/w hasłem, organizowanym przez firmę AmeriGas. Konkurs polegał na zbieraniu foliowych plomb zabezpieczających zawory butli gazowych. Do specjalnej urny otrzymanej od organizatora, mogły trafić tylko oryginalne plomby, które posiadały logo AmeriGas i numer seryjny. Opiekunem akcji była p. Edyta Pliś, która do 4 kwietnia zliczała i aktualizowała ilość zebranych plomb na stronie internetowej konkursu. Lista zwycięzców opublikowana została w maju, na której laureatami zostało 30 szkół. SP w Polkowskiem, w przeliczeniu plomb na jednego ucznia, uzyskała 13 miejsce, za które otrzymała punkty. Punkty te można było wymienić na różnorodne nagrody z katalogu.

Bardzo się cieszymy i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę!

Edyta Pliś

  •  

Dzień Dziecka i Sportu Szkolnego w SP w Polkowskiem

Dnia 1.06.2016r. Odbyła się w naszej szkole impreza z okazji Dnia Dziecka i Sportu Szkolnego, pod hasłem „Zdrowa i sportowa rywalizacja z dala od używek”. Wszyscy uczniowie wraz z oddziałem przedszkolnym uczestniczyli tego dnia w wielu atrakcjach. Jedną z nich był dmuchany plac zabaw i zjeżdżalnia oraz wieloboje sportowe. Proponowane konkurencje miały rozwijać wyobraźnię, kreatywność, podpowiadać, jak przyjemnie, zdrowo i aktywnie spędzać wolny czas.

Dzień Dziecka.jpeg

Druga atrakcja to malowanie twarzy przez utalentowane mamy. Po wyczerpującej rywalizacji sędziowie wyłonili najlepszych zawodników z każdej klasy, którzy otrzymali medale za 3 pierwsze miejsca. Okazało się też, że w tego dnia nie było przegranych, byli sami zwycięzcy. Wszyscy uczestnicy wieloboju otrzymali z rąk sponsorów oraz Rady Rodziców medale za udział oraz nagrody rzeczowe. Dziekan Tadeusz Strugała ufundował dla uczniów piękną piłkę do gry. Odwiedził nas także wójt gminy pan Zenon Kotarski, który nigdy nie zapomina o dzieciach  i przywiózł dla nich słodkie upominki i moc życzeń. Dzień minął w miłej i przyjemnej atmosferze. Uczniowie mogli się posilić poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców i pracowników obsługi, aby nabrać sił do dalszych szaleństw i zawodów. Wszystkim, którzy wspierali finansowo i rzeczowo naszą imprezę serdecznie dziękujemy.

Dzień Dziecka 1.jpegDzień Dziecka 2.jpegDzień Dziecka 3.jpegDzień Dziecka 4.jpeg

  •  

Dzień Mamy i Taty w SP w Polkowskiem pt. "Kochamy Was"

Dzień Mamy i Taty to wielkie wydarzenie w życiu uczniów naszej szkoły. 24 maja 2016 r. odbyła się wielka uroczystość poświęcona kochanym mamusiom i tatusiomz okazji ich święta. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci wraz ze swoimi wychowawcami przygotowały ciekawy program artystyczny. Na wstępie pani dyrektor Elżbieta Idzi przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia. Występy rozpoczęły przedszkolaki  recytując wzruszające wiersze i śpiewając piosenki o mamie i tacie. Oprócz montażu słowno – muzycznego szanowni goście obejrzeli tańce oraz inscenizacje. W trakcie uroczystości zaproszeni goście oglądali swoje pociechy przy słodkim poczęstunku.

zdjęcie do art. Mamy i Taty Polkowskie -naj.jpeg

Po programie artystycznym dzieci obdarowały swoich ukochanych rodziców laurkami i upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała. Pani dyrektor i grono pedagogigczne dziękują Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

zdjęcie do art. Mamy i Taty Polkowskie.jpeg

×

×

Przejdź do góry