Herb

DZIAŁO SIĘ DZIAŁO……

Dnia 21 marca 2016 r. w Zespole Gimnazjalno-Szkolnym w Domaszowicach kalendarzowy Pierwszy Dzień Wiosny obchodziliśmy ucząc się i bawiąc.

Gimnazjaliści rozpoczęli od imprezy pt. „Matematyka, to fajna sprawa jest nauka i jest zabawa”. Na sali sportowej przy stolikach usiadły drużyny, które rozwiązywały zadania, sprawdzane przez komisję w składzie: Z. Michta, J. Lewicka, K. Żurkiewicz.

wiosna005 (Copy).jpeg

Zadania  były zupełnie inne niż na lekcjach, z pogranicza matematyki, żartu, wymagające czasami nieszablonowego myślenia. Oprócz zadań dla zespołów klasowych, publiczność także mogła popisać się liczeniem w pamięci. Można się bawić, rozwiązując zadania, a emocji jest  wiele szczególnie, kiedy uczniowie i nauczyciele wspólnie rozwiązują zadanie.  

Wygrał zespół z klasy IIa - A. Mazepka, P. Samiec, P. Bednarczuk. Pozostałe klasy reprezentowali następujący uczniowie: klasa IIb - J. Leszczyk, M. Powallo, W. Sałandyk, klasa IIIa - O. Droździel, W. Łaźniowska, D. Zawierucha, klasa Ia - K. Bodzioch, A. Konstanciuk, D. Kosiarski, klasa IIIb K. Kołbuc, N. Matkowska, M. Wyspiańska oraz Ib O. Droździel, Z. Maziarz, R. Kaczorkiewicz.

Jeszcze nie opadły emocje związane  z matematyką, a już pani J. Tokarska zabrała gimnazjalistów na wycieczkę do Wielkiej Brytanii. Oczywiście nie dosłownie. Odbył się konkurs wiedzy na temat tego kraju. Znowu uczniowie mogli popisać się niesamowitą wiedzą, a publiczność w ciekawy sposób poszerzała swoje wiadomości. Potem były kalambury na temat świąt, a także interesująca część konkursu, w której uczniowie odgadywali tytuły i wykonawców utworów muzycznych, rozpoznawali ciekawe miejsca a także tytuły filmów. Najlepsza okazała się klasa III a w składzie O. Droździel, P. Strugacz i D. Zawierucha.

wiosna010 (Copy).jpeg

Było super, ale u niektórych można było zauważyć już lekkie zniecierpliwienie, cały czas pracowały przecież „głowy”. Wszystkim potrzebny był mały relaks.

1 STRONA - DZIAŁO SIĘ DZIAŁO ... (Copy).jpeg

Uczniowie wraz z nauczycielami szkoły podstawowej i gimnazjum w barwnym korowodzie ruszyli ulicami Domaszowic. Piękne Marzanny i kolorowe stroiki podziwiali mieszkańcy oraz Wójt Gminy - Zenon Kotarski. Na parkingu w centrum wsi uczniowie zachęcani przez panią dyrektor Bożenę Hendrysiak  tańczyli „taniec belgijski”. Udał się spacer w poszukiwaniu Wiosny. Było przyjemnie, wesoło i najważniejsze, bezpiecznie pod opieką nauczycieli i funkcjonariuszy policji.

wiosna013 (Copy).jpeg

A potem szybki obiad i KOCHAM CIĘ SZKOŁO pod takim hasłem pani H. Nieśpiałowska przygotowała dla gimnazjalistów  niespodzianki. Znowu nasi uczniowie pokazali, że potrafią bawić się wspaniale. Wszystkie zabawy sprawnościowe, kalambury, zabawy związane z szacowaniem oraz te dotyczące wiedzy pokazały, że klasy są zintegrowane, skore do nowych wyzwań. Pierwszy raz chyba uczniowie żałowali, że już czas do domu.

wiosna011 (Copy).jpeg

Ten dzień zapamiętają wszyscy, bo chociaż bez książek, bez zeszytów, a jednak tak wiele można było się nauczyć. Bo chociaż w  szkole, to jednak można było miło, wesoło  spędzić czas, bawiąc się razem i to pokazali nam gimnazjaliści.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Halina Kwaśnicka

wiosna014 (Copy).jpeg

×

×

Przejdź do góry