Herb

WIEŚCI Z ZESPOŁU GIMNAZJALNO – SZKOLNEGO W DOMASZOWICACH

Krystian drugi w Cieszkowie!

W minioną sobotę dnia 16 kwietnia 2016 r. w Cieszkowie odbył się XIII Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy. W zawodach, które rozgrywane były w stylu wolnym brało udział 253 zawodników z 19 klubów. Gospodarzem był najlepszy od lat UKS w Polsce - Olimpia Cieszków i jego trener Leszek Wosiek. Tegoroczne zawody były zarazem obchodami 20-lecia zapasów na ziemi cieszkowskiej.

W drużynie LKS Orzeł Namysłów wystąpiło czterech uczniów Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Domaszowicach. Podopieczni Pana Marcina Marcinkiewicza spisali się na miarę swoich aktualnych możliwości. Zmagania młodych sportowców stały już na bardzo wysokim poziomie sportowym, a nasi chłopcy startowali w grupie wiekowej młodzików do lat 14 i w najliczniej oraz najmocniej obsadzonych kategoriach wagowych do 47 kg i 53 kg.

Świetnie spisał się Krystian Krupiński, który po bardzo dobrych walkach zdobył srebrny medal w kategorii wagowej do 53 kg. Dobry start w tej samej kategorii wagowej zaliczył  Maciej Sarnicki,  który wygrał trzy walki i dwie przegrał, co dało mu 7 miejsce. Nieco gorzej w kategorii do 47 kg wystąpili Marcin Stanek  i Kamil Niezgoda, którzy zajęli odpowiednio miejsce 8 i 10. Walki z mocnymi przeciwnikami z całego kraju były dobrą nauką dla naszych zapaśników, teraz przed nimi udział w kolejnych zawodach, zdobywanie cennego doświadczenia i kolejnych sukcesów.

Gratulacje i powodzenia w następnych zawodach!

Wizyta w sklepie

Robienie zakupów należy do codziennych czynności dorosłego człowieka. Kupujemy tyle, ile potrzeba. Uczniowie kl. Ib szkoły podstawowej przy ZGS w Domaszowicach dnia 15.04.2016 r. wyruszyli na pieszą wycieczkę do pobliskiego sklepu spożywczego. Przed wizytą przygotowali pytania, a następnie przeprowadzili wywiad z ekspedientem. Interesowali się rodzajami produktów, ich ważnością, czasem pracy, narażeniem na różne niedogodności związane z pełnieniem obowiązków. Pan Zbigniew Stasiak odpowiadał na pytania uczniów w sposób jasny i obrazowy a jednocześnie żartobliwy. Szczególną uwagę zwrócił na część produktów, których nie mogą kupić osoby nieletnie. Na koniec wszystkie dzieci dostały lizaki i podziękowały za miłe przyjęcie.

Jolanta Łukasiewicz

Wybory Miss i Mistera Szkoły Podstawowej

WIEŚCI Z ZGS W DOMASZOWICACH - Wybory Miss ... (Copy).jpeg

12 kwietnia 2016 roku w Zespole Gimnazjalno-Szkolnym w Domaszowicach odbyły się wybory Miss i Mistera Szkoły Podstawowej. Uczniowie brali udział w anonimowych wyborach, wrzucając głos na swoją kandydatkę i kandydata. Nad prawidłowością wyborów czuwała komisja złożona z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz Pani Kamila Zapalska. Po intensywnej pracy jury przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu. Komisja ogłosiła wyniki wyborów: Miss Szkoły Podstawowej 2016 roku została Joanna Federkiewicz, Misterem - Krystian Krupiński.

Uczniowie zostali nagrodzeni pięknymi koronami, pamiątkowymi dyplomami oraz gromkimi brawami od rozweselonej publiczności. Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.

Kamila Zapalska

Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Opolu

06 kwietnia 2016 r. dzieci z klasy pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej z Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Domaszowicach pojechały wraz z wychowawcami do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora na spektakl pod tytułem „Szewczyk Dratewka”. Sztuka Marii Kownackiej należy do klasyki polskiej dramaturgii lalkowej. Od wielu lat obecna na scenach teatralnych wzrusza i bawi najmłodszych, a czasami nawet i starszą publiczność. Jego najnowsza wersja jest przede wszystkim muzyczna, bardzo rozśpiewana.

WIEŚCI Z ZGS W DOMASZOWICACH - Wycieczka do Teatru .. (Copy).jpegBaśniowa, wysublimowana scenografia i wyraziste postaci lalek czynią z Szewczyka Dratewki urocze, magiczne przedstawienie. Ten pogodny, rozśpiewany pełen ciepła spektakl, opowiada o tym, że dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata, pomaga zwyciężać zło i osiągnąć szczęście. Podczas wyjazdu panowała miła i wesoła atmosfera. Wszyscy pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach.

Kamila Zapalska

×

×

Przejdź do góry