Herb

WIEŚCI Z PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W DOMASZOWICACH

Stroik Wielkanocny

W miesiącu marcu w Gminnej Bibliotece w Domaszowicach został zorganizowany „Konkurs wielkanocny”. Kilkoro dzieci z naszego przedszkola wzięło w nim udział i wspólnie z rodzicami wykonały świąteczne stroiki. W konkursie wzięli udział: Dawid Chrabański, Piotr Federkiewicz, Miłosz Janowski, Basia Bodzioch i Karol Barabasz. Przedszkolaki od organizatora „Gminnej Biblioteki w Domaszowicach” dostały dyplomy oraz piękne książki z bajkami dla dzieci. Dziękujemy.

Powitanie wiosny

21 marca 2016 r. dzieci z naszego przedszkola wyruszyły z pochodem powitać długo wyczekiwaną, nową porę roku - wiosnę. Kolorowa wiosna została powitana przez przedszkolaków wielką, równie kolorową palmą z kwiatów. Dzieci powitały wiosnę wesołymi piosenkami o wiośnie oraz wystukiwaniem rytmów na instrumentach muzycznych. Do przedszkola dzieci wróciły szczęśliwe i zadowolone, że już jest wiosna, że będzie ciepło, słonecznie i że od teraz więcej czasu będą mogły spędzać na świeżym powietrzu bawiąc się i biegając. Po powrocie dzieci wykonały rysunki, na których przedstawiły piękne zwiastuny wiosny, zauważone na spacerze.

Wizyta w gabinecie stomatologa

W miesiącu kwietniu przedszkolaki wybrały się do gabinetu dentystycznego w Domaszowicach. Celem wizyty było przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani doktor Anna Baszak zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu, bardzo szczegółowo opowiedziała o tym jak należy dbać o higienę jamy ustnej oraz dokładnie pokazała jak należy szczotkować zęby. Dzieci zrozumiały jakie produkty można spożywać, by chronić zęby, a jakich się wystrzegać. Pani doktor odpowiadała też na pytania zadawane przez dzieci.

WIEŚCI Z PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA .. - Wizyta w gabinecie .. (Copy).jpeg

Na zakończenie pani dentystka wręczyła dzieciom kolorowe dyplomy, zachęcające do odwiedzania gabinetu i kontrolowania stanu swoich ząbków.

Pani Dyrektor Alicja Lew, przedszkolaki wraz z wychowawcami dziękują pani doktor za zaproszenie, miłe przyjęcie kilku grup i cenne informacje.

Teatrzyk „Wielkie hece w bibliotece”

06 kwietnia 2016 r. do naszego przedszkola przyjechał teatr z Krakowa „Moralitet” z przedstawieniem pt. „Wielkie hece w bibliotece”. Była to bajka promująca dbałość o książki oraz o przyjaźni i tolerancji dla innych.

W bajce zostało pokazane jak czytelnicy wypożyczając książki w bibliotece nie szanują ich. Dlatego nastąpił straszny chaos i bałagan. Bohaterowie różnych bajek powychodzili z różnych książek i się pogubili. Wszystko przez to, że czytelnicy nie dbają o książki, plamią je jedzeniem, zaginają rogi, nie używają zakładek, gniotą, rozrywają, piszą po nich…

Bajeczka jednak zakończyła się dobrze. Bohaterowie bajek odzyskali spokój, wrócili do swoich bajek i książek, a przedszkolaki zrozumiały co było przyczyną bałaganu, dowiedziały się w jaki sposób należy o książki dbać, jak cenne są treści zawarte w książkach. Dowiedziały się że książki należy czytać, szanować i dbać o nie. Zrozumiały również, że nie należy odtrącać innych, którzy czasami wyglądają inaczej.

Elżbieta Lubojańska

×

×

Przejdź do góry