Herb

UWOLNIJ KSIĄŻKĘ

Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich miłośników książek do udziału w akcji bookcrossingowej polegającej na uwalnianiu książek.
W naszej bibliotece powstała półka bookcrossingowa, na którą można przynosić i zabierać z niej książki. Osoby, które posiadają niepotrzebne książki, a zechciałyby podzielić się nimi z innymi mogą zostawić je na bookcrossingowej półce. Książki można przynieść, ale też i wziąć ze sobą do domu bez konieczności rejestracji.
Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r. wzbudzając duże zainteresowanie. Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino) lub na tzw. półkach bookcrossingowych po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.             

Warunek: książka nie może być zniszczona!

×

×

Przejdź do góry