Herb

WIEŚCI Z ZESPOŁU GIMNAZJALNO-SZKOLNEGO W DOMASZOWICACH

Ale cyrk!

1 marca zawitał do naszej szkoły cyrk. W programie oprócz żonglerki i akrobacji  wystąpił też wesoły klown, który zapewnił uczestnikom pokazu doskonałą zabawę. Dzieci omal nie "pękły ze śmiechu”. Dodatkową atrakcją była możliwość udziału uczniów w popisowych numerach artystów oraz dotknięcia prawie trzymetrowego węża. Śmiechu było co niemiara. Na zakończenie można było zakupić kolorowe baloniki. Występ bardzo podobał się dzieciom, gdyż zapewnił im solidną dawkę emocji, humoru i rozrywki. 

Anna Kulesa

Ale cyrk (Copy).jpeg

Okręgowe Halowe Zawody Rzutowe w Ozimku i Gogolinie

W dniu 13.02.2016 r. w Ozimku oraz 5 marca 2016 r. w Gogolinie odbyły się OKRĘGOWE HALOWE ZAWODY RZUTOWE  zaliczane do klasyfikacji Grand Prix. Drużynę „Ikry” reprezentowali: Martyna Górecka uczennica klasy 2b SP w Domaszowicach - kategoria wiekowa do 12 lat, Filip Bodzioch kategoria wiekowa do 14 lat oraz Zuzanna Kulesa uczennica klasy 2a PG w Domaszowicach - kategoria wiekowa do 16 lat. Pomimo upadków na jakie trafili nasi zawodnicy udało się uzyskać wysoki wynik w podsumowaniu i znowu pierwsza dziesiątka nasza ;-) A wygląda to następująco:

Martynka trenująca zaledwie 1,5 miesiąca w Ozimku zajęła 14 miejsce natomiast w Gogolinie już o 4 miejsca wyżej tj.: 10 miejsce. W tej kategorii wiekowej wystartowało 18 zawodników.

Filip  w Ozimku zajął 9 miejsce a w  Gogolinie 8 miejsce. W tej kategorii wiekowej rywalizowało 14 zawodników.

Zuzia w Ozimku zajęła  3 miejsce zaś w Gogolinie niepokonana uzyskała 1 miejsce i tym samym zdobyła tytuł  najlepszej zawodniczki. Pokonała 13 zawodników w swojej kategorii wiekowej.

Okręgowe Halowe Zawody .. (Copy).jpeg

W zawodach wzięło udział 12 drużyn w tym Ikra Casting Club Domaszowice. W Ozimku zajmowaliśmy 7 miejsce natomiast w  Gogolinie uplasowaliśmy się już na 4 miejscu. Zawodnicy z podniesioną głową mogą powiedzieć, że odnieśliśmy sukces. Postęp jaki widać obserwując wyniki zawodników to nic innego jak ciągłe treningi i zaangażowanie w chęć pokonywania swoich słabości. Wędkarstwo rzutowe to bowiem nie tylko wędka i ciężarek, lecz najczęściej walka ze stresem, opanowanie cierpliwości i precyzji w rzutach, co prostą sprawą wcale nie jest. Tym bardziej kieruję słowa uznania dla zawodników Ikry i życzę kolejnych sukcesów.

Anna Kulesa

Konkurs recytatorski klas I-III SP

Dnia 03 marca 2016 roku w Zespole Gimnazjalno-Szkolnym w Domaszowicach odbył się szkolny konkurs recytatorski pt. „Wiersze Tuwima i Brzechwy”. Organizatorką imprezy była Pani Kamila Zapalska. Konkurs, do którego przystąpiło 21 uczniów, skierowany był do klas I-III SP. Jego celem było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich. Młodzi artyści z wielkim przejęciem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Uczestnicy przedstawili jeden dowolnie wybrany wiersz Juliana Tuwima lub Jana Brzechwy. Poziom konkursu był wysoki, a więc komisja miała ciężki orzech do zgryzienia przy wyborze zwycięzców. Szczególnie recytacje najmłodszych uczestników zasługiwały na najwyższą pochwałę i były nagradzane gromkimi brawami. Komisja w składzie: Wicedyrektor Pan Marek Matysik, Pani Jolanta Bogacz oraz Kamila Zapalska wnikliwie wysłuchała młodych recytatorów i wyłoniła zwycięzców:
I kategoria wiekowa: klasy Ia-Ib SP

I MIEJSCE – Ziemowit Bursakowski (klasa Ib)

II MIEJSCE – Zofia Kulesa (klasa Ia)

III MIEJSCE – Franciszek Kulesa (klasa Ia)

II kategoria wiekowa: klasy II-III SP

I MIEJSCE – Magdalena Frychel (klasa IIa)

II MIEJSCE – Martyna Górecka (klasa IIb)

III MIEJSCE – Maja Środoń (klasa IIb)

Wyróżnienia otrzymały następujące osoby:

Jakub Stanisławczyk (klasa IIa)

Kacper Swędrak (klasa IIb)

Emilia Niezgoda (klasa III)

Konkurs recytatorski klas I-III SP (Copy).jpeg

Wszystkim młodym artystom dziękujemy za udział w konkursie. Osobom nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.

Kamila Zapalska

Siatkarskie Zmagania Uczniów Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Domaszowicach - zawodników LUKS „MŁODZIK”

*

Dnia 3.03.2016 roku w Domaszowicach odbyły się Zawody Powiatowe w mini piłce siatkowej chłopców. Po sportowej walce chłopcy SP Domaszowice ulegli SP nr 4 Namysłów 1 : 2   ( 5:25, 25:22, 8:15 ). Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny był Krystian Krupiński.

*

Tego samego dnia  3.03.2016 r. w Domaszowicach odbył się VI Turniej Młodzika w mini piłce siatkowej dziewcząt. Jak zwykle na turnieju panowała sympatyczna, miła atmosfera.

Zawody  wygrały dziewczęta z SP  Domaszowice I, 2.miejsce zajęły uczennice SP nr 4 Namysłów I, 3.SP nr 4 Namysłów II, 4.SP Domaszowice II. Wybrano najlepsze zawodniczki  drużyn. Z Domaszowic najlepiej zaprezentowały się:  Matuszek Emilka, Marzec Paulina. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Jarosz Oliwia

*

Zawody półfinałowe szkół wiejskich w mini piłce siatkowej dziewcząt odbyły się w Domaszowicach dnia 14. 03.2016 r.  Finał wywalczyły gospodynie wygrywając z SP Murów 2 : 1 ( 13:25; 25 : 19;15:11) oraz z SP Stare Budkowice  2 : 0 ( 25: 15; 25: 11 )

W drużynie SP Domaszowice zagrały :Jarosz Oliwia, Marzec Paulina, Johan Martyna, Witoś Aleksandra ,Klimek Jowita, Zając Nikola ,Matuszek Emilia, Kurek Wiktoria, Robak Marta, Kurek Emilia

W finale Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich  zagrają również chłopcy z SP  Domaszowice, którzy w zawodach półfinałowych rozegranych dnia 16.03.2016 r. wygrali mecz z SP Mąkoszyce 2 :0 ( 25 : 21: 25 :10 )

W drużynie zagrali : Sarnicki Maciej, Niezgoda Kamil, Krupiński Krystian, Morga Norbert, Stanek Marcin, Pierzchawka Bartosz, Lisiecki Michał, Dyszlowski Marcin, Turko Adam, Kluszczyński Jeremiasz , Duda Michał.

Ze względu na choroby nie wszystkie drużyny  brały udział, a szkoda. Sponsorem pięknych pucharów, statuetek dla najlepszych zawodników było STAROSTWO NAMYSŁOWSKIE.

*

Po wygranym powiecie, młode siatkarki z Domaszowic dnia 17.03.2016 r. były gospodyniami zawodów półfinałowych w mini piłce siatkowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS.

Zagrały dwa wspaniałe mecze i zdecydowanie wygrały ze swoimi rywalkami. Pokonały 2 : 0 ( 25:19; 25:6 ) SP  Michałów  ( mistrzynie powiatu brzeskiego ) oraz 2 : 0  ( 25:19; 25:18 )  SP nr1 Nysa ( wicemistrzynie powiatu nyskiego ). Teraz czeka je finał w Kędzierzynie Koźlu i trzy drużyny: SP11 Kędzierzyn Koźle, Nysa 3 oraz SP Wawelno. Już dawno w finale wojewódzkim nie było dwóch wiejskich szkół, a przecież rywalizujemy także ze szkołami sportowymi o profilu siatkarskim.

*

W sobotę 19.03.2016 r. dziewczęta z gimnazjum brały udział w Turnieju piłki siatkowej o memoriał Józefa Krakowskiego w Sycowie. Jak zwykle turniej ten gości siatkarskie kluby sportowe i tak było tym razem. W jednej grupie spotkały się drużyny z Domaszowic, oraz kluby siatkarskie z Wielunia i Ostrzeszowa. Mecze były bardzo wyrównane, pełne zwrotów akcji. Pomimo wspanialej obrony w polu, dobrej zagrywki i niezłego ataku nie udało się wygrać grupy. Oto wyniki: Ostrzeszów - Domaszowice  2 :1 ( 23:25; 25:18; 15:13), Wieluń – Domaszowice 2:0 ( 25:23; 26:24 ). Po wygranym meczu z KS Zduny 2: 0 ( 25:13;25:14 ) zajęłyśmy V miejsce. Piękny puchar, statuetka dla najlepszej zawodniczki drużyny ( Patrycji Wojnarowskiej ) nieco poprawił nastroje siatkarkom. No cóż, przed siatkarkami gimnazjum półfinały szkół wiejskich oraz półfinały w ramach gimnazjady i na pewno zebrane w turnieju doświadczenia z tak dobrymi drużynami będą procentować.

Przedszkolaki w szkole

W czwartkowe przedpołudnie 10 marca 2016 r. korytarze Zespołu Gimnazjalno – Szkolnego w Domaszowicach wypełniły się roześmianymi i zaciekawionymi buźkami przedszkolaków, którzy przybyli do szkoły wraz z wychowawczyniami na specjalne zaproszenie.

Na początku mali goście zostali bardzo serdecznie przywitani. Następnie czekali już na nich uczniowie klas I – III szkoły podstawowej wraz  z wychowawczyniami, które przygotowały dla przedszkolaków miłe niespodzianki i króciutkie zajęcia. I tak, od samego początku dzieci miały okazję zwiedzić sale lekcyjne, korytarze, mogły też obejrzeć szkolne podręczniki, czy usiąść w szkolnej ławce. Bardzo dużą atrakcją były dla dzieci zajęcia polonistyczne, matematyczne, plastyczne, w których dzieci uczestniczyły wraz ze starszymi kolegami. Niewątpliwą atrakcją stały się też zajęcia ruchowo – taneczne, które sprawiły im dużo radości. Jednym z punktów wycieczki była wizyta w stołówce szkolnej, gdzie dzieciaki zostały poczęstowane smaczną i zdrową przekąską.

Przedszkolaki w szkole (Copy).jpeg

Spotkanie trwało nie za długo, ale przepełnione było niespodziankami. Wielce przyjemnym był też element kończący wizytę w szkole, kiedy uczniowie wręczyli przedszkolakom mały podarunek w postaci balonika z cukiereczkiem.

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom i ich wychowawczyniom za przybycie i mile spędzony wspólnie czas.

Justyna Radzwan

Taniec w naszej gminie

Od kilku lat na dożynkach gminnych mamy możliwość podziwiania par tanecznych ze szkoły tańca Mierzwa Dance Center, szkoły w której trenerem jest Mariusz Mierzwa. Zaowocowało to tym, iż w szkole podstawowej, a od dwóch lat w przedszkolu, rozpoczęliśmy naukę tańca towarzyskiego, nie tylko dla dzieci. Na zajęciach młodzi tancerze mogą poznawać między innymi takie tańce jak samba, cha-cha, jive, walc angielski, walc wiedeński, quicstep, oraz polkę, macarene, hip-hop.

Dzięki tej edukacji mamy już pierwszych tancerzy, którzy reprezentują szkołę podczas zawodów sportowych, turniejów, pokazów zorganizowanych w całej Polsce. Sport ten, wymaga od dzieci dużej pracy dlatego też oprócz treningów w szkole przyjeżdżają na lekcje indywidualne z trenerem oraz warsztaty grupowe które są organizowane na sali  w Kluczborku.

Nasi tancerze: Wojciech Ilnicki, Marcel Ostrowski, Martyna Leszczyńska, Małgorzata Drobina, Oskar Droździel.

Co daje taniec?

Słynny angielski tancerz i nauczyciel tańca Walter Laird stwierdził: „Taniec jest jedną z najbardziej naturalnych form ludzkiej aktywności, niosącą z sobą wiele korzyści – jak choćby ta, że jest to najlepszy i najprostszy sposób zawierania znajomości i nawiązywania kontaktów towarzyskich.”

Niektóre korzyści jakie daje taniec:

-  cudowny, delikatny i jednocześnie gruntowny sposób na gimnastykowanie swojego ciała,

- rozwija koordynację ruchową,

- zapewnia dobrą sylwetkę,

- wzmacnia ciało i daje radość życia,

- uczy obycia towarzyskiego,

- jest umiejętnością cenioną w towarzystwie,

- rozwija pewność i wiarę w siebie.

Warsztaty wielkanocne

Dnia 17.04.2016 r. o godzinie 16.30 rozpoczęły się warsztaty, których celem było kultywowanie tradycji wielkanocnych, a tematem przewodnim była palma wielkanocna. To było nasze drugie spotkanie na warsztatach wielkanocnych. Przybyli rodzice wraz z dziećmi ochoczo zabrali się do pracy. Warsztaty prowadziły panie Ewa Walczak – Janki i Kamila Zapalska, które pomagały i podpowiadały jak wykonać zapierającą dech w piersiach palmę. Rodzice wraz z dziećmi mieli bardzo wiele pomysłów na wykonanie palm, każda była inna i wyjątkowa. Miła i serdeczna atmosfera, która panowała na zajęciach, sprzyjała otwartości, współpracy i integracji środowiska. Uczniowie mieli możliwość rozwijania umiejętności manualnych, dekoratorskich oraz pogłębiania wiedzy na temat zwyczajów i tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Uczniowie przekonali się również jak cieszą rzeczy wykonane własnoręcznie. Na koniec wszyscy ustawili się ze swoimi dziełami do pamiątkowego zdjęcia.

Ewa Walczak-Janki

Warsztaty wielkanocne (Copy).jpeg

Podsumowanie 24 finału WOŚP w ZGS Domaszowicach

Mimo, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała 10 stycznia 2016 r, uczniowie naszej szkoły dużo wcześniej mieli przedsmak finałowych emocji. Finał WOŚP liczył w tym roku łącznie 34 wolontariuszy z gminy Domaszowice w tym 7 opiekunów w postaci rodziców i nauczycieli oraz 27 uczniów. Szkolny Finał odbywał się na każdej z długich przerw szkolnych przez 3 dni poprzedzające start ogólnopolskiej akcji WOŚP.

Zaangażowani byli nie tylko wolontariusze, ale także nauczyciele którzy z chęcią ofiarowali na licytację swoje gadżety (ulubiony kubek pani pedagog, gwizdek pani Kwaśnickiej, futerko pani Rybitw, magiczne koperty pana Żurkiewicza n-la matematyki, jednak bez wątpienia wielką niespodzianką był fotel pani dyrektor Bożeny Hendrysiak) oraz inne  pozyskane upominki gadżety z logo WOŚP. Co tam się nie działo ? Malowanie buziek, pyszne galaretki, kącik artystyczny, tańce, licytacje, a wszystko to w rytmie muzyki i czerwieni tradycyjnego serduszka orkiestrowego. Przysłowiowa złotówka była biletem wstępu na każdą z zorganizowanych  atrakcji.  Dzieci bardzo lubią tego rodzaju akcje i chętnie przyłączają się do niesienia pomocy innym, o czym świadczyć mogła szybko zapełniająca się pieniędzmi  puszka. W sumie trafiło do niej 595,65 zł.

Podsumowanie 24 finału .. (Copy).jpeg

 W tym roku zbieraliśmy pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Finał WOŚP jak co roku odbywał się w Namysłowskim Ośrodku Kultury i tam właśnie młodzież naszej szkoły przebywała podczas niedzielnej kwesty. Zanim jednak to nastąpiło uczniowie biorący udział w Finale WOŚP zostali przeszkoleni przez przedstawicielkę Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie panią rzecznik Katarzynę Ulbrych oraz szefa sztabu WOŚP w Namysłowie Mateusza Kanię, którzy co roku instruują wolontariuszy jak zachować bezpieczeństwo podczas zbiórki. Do puszek  naszych wolontariuszy łącznie trafiło 10967,64, jest to podwojony wynik zebranej w ubiegłym roku kwoty. Serdeczne podziękowania kieruję w stronę wszystkich którzy włączyli się w akcję, zarówno uczniów, nauczycieli jak i rodziców wolontariuszy.

Bez Was kochani ten dzień by tak nie wyglądał. Do zobaczenia w przyszłym roku ;-) Siema…..

Opiekun wolontariuszy i akcji WOŚP

 Anna Kulesa

×

×

Przejdź do góry