Herb

WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W POLKOWSKIEM

O kobietach dla kobiet

Jak co roku, w Szkole Podstawowej w Polkowskiem uroczyście obchodziliśmy Dzień Kobiet. Uczniowie przygotowali bogaty program artystyczny, na który przybyły panie emerytki, pracownice szkoły, mamy, babcie... Swój występ rozpoczęli od kilku wierszy dedykowanych kobietom - tym dorosłym i tym mniejszym:) Wcielili się również w postaci wielu znanych artystów estradowych, którzy śpiewali piosenki o kobietach. Chłopcy zaakcentowali, iż, "świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów i nie mógłby w ogóle istnieć”. Przypomnieli, co o kobietach sądzili sławni poeci, m.in.: Ignacy Krasicki, Aleksander Fredro, Henryk Sienkiewicz. Następnie odegrali kabaret - oczom widzów ujawnił się kawałek ziemskiego raju, a w jego centrum Adam i Ewa, a także tańczące diabełki oraz wąż. Na pamiątkę rajskiego spotkania uczniowie rozdali wszystkim paniom pięknie udekorowane jabłka. Nie zabrakło także kwiatów i słodkich upominków. Następnie zaproszono na ,,Szkolny Teleexpress”. Prezenterzy w sposób śmieszny i trochę przekorny przedstawili kobiety w różnych sytuacjach. Z owych wiadomości wynikało jedno przesłanie: "To kobiety tworzą życia czar i zmieniają ziemię w raj”.

Wszystkim paniom, życzenia złożyły także przedszkolaki. W odświętnych strojach, chłopcy wspólnie wyrecytowali wiersz.

Po części artystycznej panie zostały zaproszone na poczęstunek. Na twarzach wszystkich pań jawił się uśmiech. Dziękujemy Radzie Rodziców za pyszne ciasto.

Edyta Pliś  

„Wagary” w szkole

Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Także w tym roku żegnaliśmy zimę i wesoło witali wiosnę. Dzień 21 marca znany jest również jako Dzień Wagarowicza ale w naszej szkole pełnej atrakcji, nikt nawet nie myśli o "wagarowaniu".

W tym roku postanowiliśmy wzbogacić obchody pierwszego dnia wiosny i połączyliśmy je z wielkanocnymi elementami kultury brytyjskiej. Gdy uczniowie pojawili się w szkole zostali poinformowani, że za chwilę będą brali udział w tradycyjnej, wielkanocnej zabawie "Easter Egg Hunt". Jest to gra polegająca na szukaniu schowanych jajek czekoladowych. Nauczycielka j. angielskiego ukryła na terenie szkoły, dziesiątki wskazówek jak dotrzeć do "skarbu" czyli wielkanocnych słodkości. Dzieci były bardzo podekscytowane, gdy tylko wszyscy zgromadzili się w umówionym miejscu, rozpoczęła się wyprawa poszukiwawcza. By odnaleźć czekoladowe jajka uczniowie musieli kierować się kolejnymi wskazówkami ukrytymi w przeróżnych miejscach. Karteczki na których widniały informacje  napisane były w języku angielskim, ale dzieci bez problemu rozszyfrowywały je i gnały po skarb. Wreszcie ich wysiłek został nagrodzony, dotarli do celu! Okazało się, że czekoladowe Easter Eggs ukryte były u Pani w torbie!

Wagary w szkole (Copy).jpeg

Po zjedzeniu słodkości przyszedł czas na "rozprawienie" się z Panią Zimą. Wśród wierszy i piosenek, starym słowiańskim zwyczajem uczniowie wraz z nauczycielami przywoływali wiosnę paląc marzannę-symbol zimy. Kukły pełniące tę rolę  wykonane były z dwóch połączonych ze sobą kijów i barwnych, ekologicznych materiałów; do jej budowy użyto również słomy. Podpalenie marzanny na szkolnym boisku z pewnością przyczyni się do tego, że zima przez kilka najbliższych miesięcy już do nas nie wróci.

Kolejną atrakcją był  konkurs czytelniczy pt. "Pięknie czytam" zorganizowany w ramach projektu "Książki naszych marzeń". Brali w nim udział uczniowie klas I-III. Ich zadaniem było przygotowanie i piękne przeczytanie fragmentu tekstu ulubionej książki oraz zaprezentowanie własnej kreacji bohatera występującego w czytanej książce.  Słuchacze zostali wprowadzeni w niesamowity świat bajek i baśni, a jury miało niełatwe zadanie by wyłonić zwycięzców. Po długich obradach, w pierwszym etapie konkursu wyróżnieni zostali;  Martynka Poprawa z klasy I, Ksawier Świstak klasa II oraz  Wiktoria Zawierucha kl. II, a nagrody powędrowały do wszystkich uczestników konkursu.

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole  były bardzo udane, a dzieci zadowolone z tak spędzonego czasu. Zarówno na twarzach uczniów jak i nauczycieli gościł ciągły uśmiech i widać było ogromną radość. Lubimy takie "wagary"!!!

Magdalena Stanisławska

Wagary w szkole.. (Copy).jpeg

×

×

Przejdź do góry