Herb

WIEŚCI Z PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W DOMASZOWICACH

Dzień Kota

Dnia 25.02.2016 r. w naszym przedszkolu zostało zorganizowane „Święto Kota”, ulubionego i ukochanego zwierzątka wszystkich dzieci. Z tej okazji zostały zorganizowane zabawy i konkursy. Dzieci wzięły udział w konkursach tj.: „Który kotek szybciej wypije mleczko?”, „Kto szybciej zwinie wełnę?”, „Kto szybciej ułoży obrazek z kotkiem?” i inne. Dzieci z ochotą i radością przystąpiły do działania.

Dzień kota (Copy).jpeg

Przedszkolaki wysłuchały także bajki „Chory Kotek” Stanisława Jachowicza oraz inne utwory o tych miłych zwierzątkach. Słuchały w skupieniu wierszyków z morałem o humorystycznej treści. Chętnie wypowiadały się na temat krótkich wierszy.

Dzień kota.. (Copy).jpeg

Dzieci wykonywały także prace plastyczne związane z kotem. Podczas zajęć i zabaw okazało się, że dzieci posiadają wrażliwość na los i krzywdę małych, futrzanych zwierzątek. Wiedzą, że należy o nie dbać. Na zakończenie nasi milusińscy dostali ordery z wizerunkiem kota i napisem „Przyjaciel Kotka”.

Odwiedziny w szkole

Dnia 10.03.2016 r. dzieci 5 letnie z naszego przedszkola udały się z wizytą do Szkoły w Domaszowicach. Zostały zaproszone przez nauczycieli i dzieci klas młodszych.

Panie nauczycielki w szkole oraz uczniowie zapewnili nam mnóstwo atrakcji. Dzieci uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych, brały aktywny udział w przygotowanych zadaniach i zabawach. Zorganizowane zostały różne konkursy, zabawy, zagadki, improwizacje muzyczno – ruchowe, wesołe zabawy i tańce przy muzyce.

Odwiedziny w szkole (Copy).jpeg

Pokazano naszym przedszkolakom, że szkoła to nie tylko nauka, ale też zabawa oraz dużo radości i satysfakcji. Dzieci nie tylko zapoznały się z salami lekcyjnymi, ale gościły także w stołówce szkolnej, gdzie zostały poczęstowane pysznymi, słodkimi owocami.

Przygotowane przez nauczycielki i uczniów zadania do wykonania oraz zabawy bardzo się przedszkolakom podobały. Na pożegnanie zostały dzieciom wręczone balony i cukierki.

Przedszkolaki w szkole (Copy).jpeg

Dziękujemy pani dyrektor ZGS Bożenie Hendrysiak oraz nauczycielom i dzieciom z klas młodszych za zaproszenie i miłe przyjęcie przedszkolaków.

Fotograf i teatrzyk kukiełkowy

Dnia 11.03.2016 r. do przedszkola w Domaszowicach przyjechał pan fotograf. Dzieci pięknie ubrane chętnie pozowały do zdjęć, czego efektem są małe, tradycyjne portreciki oraz zdjęcia w jajkach wielkanocnych.

Po zakończeniu zdjęć dzieci radośnie oczekiwały na teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez firmę fotograficzną. Bajka była „O kocie w butach”. Przedszkolaki z ciekawością i skupieniem oglądały przedstawienie. Wypowiadały się na temat bajki. Zrozumiały, że cechy tj. dobroć, wrażliwość, skromność, cierpliwość, prawdomówność zostają w końcu nagrodzone.

Konkurs recytatorski – wiersze Wiesława Drabika

Nasze przedszkole weźmie udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Publiczną Bibliotekę w Namysłowie. W tym celu dnia 14.03.16 r. zostały przeprowadzone eliminacje, w których udział wzięło dziesięcioro chętnych przedszkolaków w różnym wieku. Dzieci przedstawiły wybrane wiersze Wiesława Drabika.

Konkurs recytatorski - wiersze Wiesława Drabika (Copy).jpeg

I miejsce zdobyła Helena Frychel.

II miejsce zdobyła Karina Hodera i Tosia Sławska.

III miejsce zdobyła Marysia Gąsiewicz, Laura Gorgolewska, Lena Niezgoda, Karol Barabasz, Miłosz Janowski, Julia Galasińska, Julia Matuszek.

Wszystkie dzieci dostały nagrody w postaci książek i dyplomów. Na konkurs do Publicznej Biblioteki w Namysłowie pojedzie Helenka Frychel.

Elżbieta Lubojańska

×

×

Przejdź do góry