Herb

WIEŚCI Z PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W DOMASZOWICACH

Ferie

Ferie - 1 STRONA (Copy).jpeg

Ferie w Publicznym Przedszkolu w Domaszowicach odbywały się w wesołej atmosferze. Mimo, że frekwencja w placówce była mniejsza niż zazwyczaj, kadra przedszkola starała się, aby dzieci miały atrakcyjne zajęcia i zabawy w tych dniach. Najczęstszą zabawą przedszkolaków spędzających pierwszy tydzień ferii w przedszkolu, były tańce przy ulubionych przebojach. Umiejętności taneczne niektórych dzieci są bardzo imponujące. Muzyka dominowała także podczas zabaw ruchowych, cieszących się popularnością wśród dzieciaczków. Zimowa aura nie dopisała nam, ale przedszkolaki poznawały różne dyscypliny sportów zimowych, oglądały ilustracje, kolorowały malowanki. Przy pomocy nauczycielek wykonywały też różne ciekawe prace plastyczno- techniczne: kolorowanki wylepianki, lepienie z plasteliny. Przy niewielkiej pomocy kolorowe prace cieszyły oko. Ciekawą, chociaż trudną, techniką było składanie origami, to bardzo pracochłonne zadanie, dlatego musimy jeszcze poćwiczyć. Wychowawczynie przeprowadziły pogadanki na temat zdrowego żywienia, opowiadały dzieciom o potrzebie jedzenia dużej ilości owoców i warzyw.

Ferie.. (Copy).jpeg

 Aby ferie zimowe upłynęły dzieciom zdrowo i wesoło duży nacisk nauczycielki położyły na bezpieczeństwo. Podczas prelekcji wiodącymi tematami było bezpieczeństwo podczas ferii oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Omówiono zagrożenia oraz sposoby na ich uniknięcie dotyczące zimowych zabaw w rejonie drogi oraz wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne.

Ferie... (Copy).jpeg

Zwrócono uwagę najmłodszych, aby do zjeżdżania i ślizgania wybierali tylko miejsca do tego przeznaczone, usytuowane z dala od ulicy, stawów i rzek. Duży nacisk położono też na konieczność posiadania elementów odblaskowych oraz prawidłowym poruszaniu się po drodze, oczywiście tylko w towarzystwie dorosłych osób. Warto pamiętać także o zachowaniu bezpieczeństwa podczas pobytu w domu.

Ferie.... (Copy).jpeg

Dzieci po feriach wróciły wypoczęte i chętne do nowych zabaw i wyzwań.

 S. Buchta

Walentynki

Walentynki - przedszkole (Copy).jpeg

Walentynki to przede wszystkim czas, w którym okazujemy uczucie tym, których kochamy. I mimo, że jest to przede wszystkich święto tych nieco starszych, to nie można zapomnieć o dzieciach, które również mają potrzebę miłości i chcą się nią dzielić z innymi.17 lutego przedszkolaki z przedszkola w Domaszowicach obchodziły „Walentynki jako święto przyjaźni i życzliwości”. Od samego rana w przedszkolu panował wyjątkowy nastrój. Pani M. Wojnowska, która była odpowiedzialna za zorganizowanie tego święta od samego rana zakładała  każdemu dziecku opaskę z serduszkiem na głowę. Po śniadaniu  dzieci z całego przedszkola spotkały się w jednej z wystrojonych sal czerwonymi serduszkami i balonami, aby rozpocząć zabawę. Na przywitanie  pani przesłała „ Iskierkę przyjaźni” (delikatny uścisk dłoni dziecka). Oznaczało to, że wszystkie dzieci są  w przyjaźni i postarają się być dla siebie miłe i serdeczne. Następnie odbyła się pogadanka na temat zwyczaju walentynkowego, historii i tradycji obchodzenia „ Dnia Świętego Walentego” patrona zakochanych, w którym to dniu ludzie wysyłają do ukochanych walentynki czy wierszyki, wyznania czy drobne upominki. Dzieci  również opowiadały o miłości, o tym kogo kochają, jak postępuje się wobec tych, których kochamy. Brały udział w konkursach pt. „Odszukaj drugiej połówki”, „Walentynkowa zgaduj – zgadula” - sprawdzenie wiadomości o zakochanych parach z bajek i baśni. Była też zabawa ruchowa z wykorzystaniem serca przy piosence „ Mam serduszko” (na melodię piosenki „ Mam chusteczkę”). Przedszkolaki ozdabiały także Walentynki według własnych pomysłów i inwencji dzieci z wykorzystaniem wcześniej przygotowanych materiałów plastycznych, aby obdarować nimi swoich najbliższych. Na zakończenie dzieci tańczyły w rytm ulubionej muzyki. Przedszkolaki z pewnością na długo zapamiętają atmosferę tego dnia, w którym nie boimy się mówić o swoich uczuciach. Szkoda, że na kolejne walentynki trzeba czekać cały rok.

M. Wojnowska

walentynki - przedszkole. (Copy).jpegwalentynki - przewdszkole... (Copy).jpegwalentynki przedszkole (Copy).jpeg

×

×

Przejdź do góry