Herb

WIEŚCI Z PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W DOMASZOWICACH

Bal karnawałowy

Dnia 8 stycznia 2016 roku (piątek) w Publicznym Przedszkolu w Domaszowicach odbył się Bal Karnawałowy. Był to dzień niezwykły, wyczekiwany od wielu tygodni. W tym dniu sala przedszkolna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, Spider-Menów, kowbojów, policjantów, biedronek, motyli i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek.  Prowadzenie balu powierzono wodzirejowi, który nikomu nie pozwolił się nudzić. Od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewał dzieci oraz ich opiekunów do wspólnej zabawy i korowodów tanecznych. Atmosfera podczas zabawy była fantastyczna, dzieci odśpiewywały muzyczne hity takie, jak „ Bałkanica”, „ Ona tańczy dla mnie”. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Podczas balu przedszkolaki miały okazję zrobienia pamiątkowych zdjąć.

bal (1) (Copy).jpeg

bal (2) (Copy).jpeg

bal (3) (Copy).jpeg

Artystycznie w przedszkolu

Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tą zdolność trzeba w nich pielęgnować i rozwijać. Praktyka, kształcenie i rozwijanie umiejętności artystycznych stanowi podstawę rozwoju twórczości dzieci stąd pomysł na dodatkowe zajęcia artystyczne.

W naszym przedszkolu od zeszłego semestru zostały wprowadzone zajęcia artystyczne dla dzieci, po to by rozwijać dziecięce talenty, wzbogacać możliwości artystyczne dziecka oraz poznać różnorodne techniki plastyczne.

Zajęcia odbywają się systematycznie w czwartki. Bierze w nich udział 25 dzieci. Zajęcia prowadzi pani Katarzyna Chrzanowska we współpracy z innymi nauczycielkami.

zaj (1) (Copy).jpeg

Celem zajęć artystycznych przede wszystkim jest rozwijanie twórczej inicjatywy dziecka, pomysłowości a co najważniejsze rozwijanie wiary we własne siły. Ważnym elementem jest to, że dzieci mają możliwość poznania różnych technik plastycznych i kształcą umiejętność współdziałania w zespole, rozwijają sprawność manualną i wrażliwość artystyczną.

Tematyka zajęć jest dobrze przemyślana, dobierana stosownie   do pór roku, a przede wszystkim do zainteresowań dzieci.

Na zajęcia dzieci uczęszczają bardzo chętnie. Sprawiają one dzieciom ogromną radość, poczucie sukcesu z uzyskanych efektów. Widać, że są one olbrzymim źródłem satysfakcji i wiary we własne siły. Uczą one odpowiedzialności, wytrwałości  i współpracy w zespole.

zaj (2) (Copy).jpeg

W trakcie I semestru nasze dzieci wykonały różne prace plastyczno- techniczne:

 • Rybki z wykorzystaniem rolki po papierze toaletowym;
 • Lody z pianki po goleniu;
 • Sowy z wykorzystaniem różnych ziarenek nasion ( słonecznika, kaszy jęczmiennej, jaglanej, gryczanej oraz dyni);
 • Dynia z wykorzystaniem konfetti;
 • Minionki;
 • Ludziki jesienne;
 • Ozdoby świąteczne z masy solnej;
 • Maski karnawałowe.

Podczas zajęć  artystycznych  stosowano różnorodne metody i formy pracy. Przedszkolaki tworzyły zarówno prace plastyczne , jak i techniczne. Korzystali z rozmaitych przyborów i materiałów  np. różnych  ziarenek nasion, papieru kolorowego i bristolu, bibuły kolorowej oraz ścinków  materiałów. Pracowali indywidualnie, w grupach lub zespołowo wykorzystując  różne faktury.

Bardzo dużą popularnością u dzieci cieszą się także  w ramach zajęć artystycznych zajęcia kulinarne w czasie których przygotowujemy z dziećmi różne smakowitości.  Dla każdego przedszkolaka nie ma większej przyjemności, niż możliwość przygotowania dla siebie posiłku i zjedzenia go ze smakiem.

zaj. artystyczne (Copy).jpeg

Celem tych zajęć jest poznawanie prawidłowych zasad żywienia, zwrócenie uwagi na przestrzeganie zasad higieny podczas przygotowania posiłków. Na zajęciach z tego cyklu dzieci doskonalą umiejętność posługiwania się sztućcami oraz utrwalają nawyk kulturalnego zachowania się przy stole. Zajęcia te są źródłem radości, dobrej zabawy, zaangażowania.

I tak powstały :

 • Jeżyki z winogron i gruszki 
 • Misie Pysie
 • Stonoga
 • Pirackie łodzie.

Mamy nadzieję, że poprzez te zajęcia dzieci zdobędą nowe wiadomości i umiejętności w sposób łatwy, a jednocześnie zmotywują je do działania. Zaspokoją ich potrzeby, rozwiną indywidualne zainteresowania i zdolności.

W wyniku realizowanych zadań programu przedszkolaki  będą potrafiły poprzez środki plastyczne wyrażać zjawiska otaczającego świata, przyrody, wykorzystywać różnorodność materiałów naturalnych w pracach  plastycznych samodzielnie zaprojektować i wykonać różnorodne prace.

Mamy jeszcze dużo planów i prac do wykonania  z różnorodnych materiałów w przyszłym semestrze.

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 21.01.2016 r. w naszym przedszkolu w grupie 5 latków i w dniu 22.01.2016 r. w grupach 4 latków odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji  „Dnia Babci i Dziadka”. Nasi wyczekiwani Goście zostali powitani przez Dyrektor przedszkola – Alicję Lew. Po miłym powitaniu odbyła się prezentacja przez dzieci wierszy, tańców i piosenek, dedykowanych ukochanym przez dzieci Babciom i Dziadkom. Po występie dzieci złożyły naszym Gościom życzenia i wręczyły upominki w postaci laurek wykonanych wspólnie z wychowawcami. Nie obyło się oczywiście bez tradycyjnego „100 lat”. 

dzień babci i dziadka (2) (Copy).jpeg

Dyrektor w imieniu dzieci zaprosiła przybyłych Gości na słodki poczęstunek. Babcie i Dziadkowie dziękowali za urocze przedstawienie, miłą atmosferę oraz przyjemnie spędzony czas. Byli zadowoleni, że mogli zobaczyć występy swoich wnuków.

dzień babci i dziadka (3) (Copy).jpeg

dzień babci i dziadka (Copy).jpeg

×

×

Przejdź do góry