Herb

WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W POLKOWIEM

Andrzejkowe wróżby

Dnia 26.11.2015 r., zresztą jak co roku, w Szkole Podstawowej w Polkowskiem przepowiadano sobie przyszłość andrzejkowymi wróżbami.

Uczniowie klas IV i V, przebrani za wróżki i wróżbitów, przygotowali tajemnicze i ciekawe wróżby dla pozostałych uczniów szkoły oraz ich wychowawców.

Wszyscy bardzo poważnie podeszli do tematu, ponieważ byli ciekawi, jaka czeka ich przyszłość.

Impreza zakończyła się dyskoteką i słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez każdą z klas pod okiem wychowawców.

Całej imprezie towarzyszyła miła i pogodna atmosfera, a uczestnikom dopisywały humory, bo przecież każdy wie, że to tylko zabawa i wróżb nie należy brać na poważnie.

                                                                                                                                 Lidia Brus

Mikołaj w Szkole Podstawowej w Polkowskiem

Jak co roku, każde dziecko z niecierpliwością oczekuje na magiczny dzień odwiedzin Św. Mikołaja. Do Szkoły Podstawowej w Polkowskiem przybył 4 grudnia z wielkim worem prezentów. Wyczekiwanego gościa powitała dyrektor Elżbieta Idzi. Wszystkie dzieci, chcąc umilić pobyt Św. Mikołaja w ich szkole, włożyły czerwone czapki na głowy, w reszcie ich ubioru również dominował kolor czerwony. Salę bajkowo udekorowały panie z oddziału przedszkolnego. W mikołajkową atmosferę wprowadził wszystkich piękny występ przedszkolaków. Następnie kolejno uczniowie klas I-V, recytowali wiersze, odgrywali scenki i śpiewali piosenki. Podczas występów Św. Mikołaj uczestniczył we wspólnej zabawie. Rozdając dzieciom prezenty zobowiązał je do grzecznego zachowywania się, a także obiecał, że wróci za rok. Żegnany brawami wyruszył   w dalszą podróż. Na twarzach dzieci promieniowało szczęście.

                                                                                                                      Edyta Pliś

Pasowanie na czytelników uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Polkowskiem

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych.

Uroczystość odbyła się 27 listopada 2015 r. Specjalnie na tę okazję przygotowana została krótka część artystyczna, podczas której czytelnicy z kl. II i III starali się przekazać wiedzę o książce i bibliotece. Następnie skupione i poważne pierwszaki w obecności opiekuna biblioteki, wychowawczyni i pedagoga uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać    z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała Mirosława Mentek - opiekun biblioteki. Jednocześnie pogratulowała dzieciom i wręczyła im pamiątkowe dyplomy.

Pierwsze spotkanie z biblioteką to wyjątkowe wydarzenie, a pierwsza wypożyczona książka na długo zostanie zapamiętana.

                                                                                                             opiekun biblioteki:
                                                                                                             Mirosława Mentek

Wigilia szkolna

We wtorek 22 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Polkowskiem odbyła się uroczystość Wigilii Bożego Narodzenia.

Z tej okazji uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali Jasełka. W radosną i świąteczną atmosferę wprowadził wszystkich konkurs kolęd i pastorałek. Uczniowie z klas I - V biorący udział w konkursie otrzymali nagrody. Następnie w przygotowanych przez rodziców pięknych strojach, dzieci z wielkim przejęciem na tle dekoracji nawiązującej do Betlejem, ukazały sceny z narodzenia Chrystusa. Kulminacyjnym punktem uroczystości było łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Dyrektor Elżbieta Idzi zebranym rodzicom, dzieciom i pracownikom szkoły złożyła świąteczne życzenia. Całemu spotkaniu towarzyszył pełen ciepła i wzruszeń świąteczny nastrój.

                                                                          Edyta Pliś

Wigilijne spotkanie w oddziale przedszkolnym

Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, pokoju i rodzinnych spotkań, to czas strojenia choinki i śpiewania kolęd.

Czas przedświąteczny, to czas na który czekają zarówno dorośli jak i dzieci.

W oddziale przedszkolnym w Polkowskiem do Święta Bożego Narodzenia dzieci zaczęły przygotowywać się dość wcześnie.

Wykonały ozdoby choinkowe, prace plastyczne oraz piekły pierniki, które potem wspólnie z paniami ozdabiały. Kolejnym etapem przygotowań był dobór scenariusza na Jasełka. Od kilku lat przedszkolaki wystawiały Jasełka, jednak w tym roku odbyło się to nieco inaczej. Dnia 18 grudnia zorganizowaliśmy „Wigilijne Spotkanie”, na które dzieci zaprosiły dyrektor Elżbietę Idzi, rodziców, dziadków i krewnych.

Wspólnie z paniami dzieci udekorowały salę, przygotowały betlejemski żłobek i pięknie nakryły stół. Dla rodziców dzieci przygotowały skromne upominki, wystawiły Jasełka. Miały również okazję do wspólnego dzielenia się opłatkiem, złożenia życzeń i kolędowania.

Uroczystość zakończyła się konkursem kolęd i wspólnym poczęstunkiem.

Przedszkolaki składają wielkie podziękowania mamom, które dostarczyły pyszne ciasta na świąteczny stół.

                                                                                          Jolanta Wojciechów

×

×

Przejdź do góry