Herb

WIEŚCI Z PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W DOMASZOWICACH

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci mogły przynieść do przedszkola swoje Misie. Były misie małe i średnie, a także duże, różowe, niebieskie, brązowe, w ubrankach, z kokardami... Nie było dwóch jednakowych, a każdy był piękny i wyjątkowy. Pierwsze takie święto było obchodzone w 2002 roku, w setną rocznicę powstania pluszowego misia. Wersja amerykańska mówi, że w 1902 roku ówczesny prezydent USA, Theodore „Teddy” Roosevelt, będąc na polowaniu, uratował młodego niedźwiadka. Świadek tego wydarzenia, Clifford Berryman uwiecznił tę historię na rysunku, który opublikowała jedna z waszyngtońskich gazet. Zainspirowany rysunkiem właściciel sklepu z zabawkami, Morris Michton, wykonał kilka zabawek przedstawiających misia. Pluszaki zyskały wtedy popularność. Podczas całego dnia dzieciom towarzyszyły ich ulubione pluszaki. Przedszkolaki tańczyły z misiami, śpiewały piosenki o misiach, słuchały wierszy i opowiadań o misiach. Dzieciom bardzo podobały się konkursy, chętnie brały w nich udział, takich jak: największy i najmniejszy miś, czy kto najszybciej zje powidełka, śmiechom nie było końca. Na koniec, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy „Przyjaciela Misia” i wykonały piękne prace plastyczne, które ozdobiły przedszkolną gazetkę.

Konkurs – za co kocham moją miejscowość

W dniu 26 listopada 2015 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu pt. „Za co kocham moją miejscowość”. Na konkurs należało wykonać pracę plastyczną, dowolną techniką, w wykonaniu dzieła mogli pomagać rodzice. W tym wydarzeniu brali udział zaproszeni goście,  Radny Gminy Domaszowice – Marian Mikołajczyk, pomysłodawca konkursu oraz rodzice, przedstawiciele Rady Rodziców. Wszystkie prace zostały nagrodzone, ponieważ były tak ładne i pomysłowo wykonane, że trudno było podjąć decyzję o wyróżnieniu jednej. Aby uświetnić ten dzień, organizatorki,  dyrektor Alicja Lew i Sabina Buchta, zorganizowały zabawy i konkursy dotyczące Gminy Domaszowice, np. układanie puzzli z godłem Domaszowic, składanie rozsypanki z nazwą miejscowości, odpowiadanie na pytania „Za co kocham moją miejscowość”, wymienianie wszystkich miejscowości znajdujących się w gminie, itp. Zorganizowano też wystawę z publikacjami dotyczącymi zabytków i ciekawych miejsc w gminie. Dzięki temu wydarzeniu dzieci mogły poznać lepiej historię miejscowości, w których mieszkają. Przedszkolakom bardzo podobał się ten dzień. Dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród dla dzieci.

konkurs - za co kocham.... (Copy).jpeg

Kiermasz bożonarodzeniowy

Na początku grudnia w naszym przedszkolu został zorganizowany „Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych”, w którym to rodzice chętnie wzięli udział. Na kiermaszu można było kupić śliczne stroiki, lampioniki, choinki z szyszek, orzechów lub wstążeczek, ozdoby choinkowe – różne bombki, gwiazdki, jabłuszka, figurki gipsowe. Prace na kiermasz zostały wykonane przez pracowników przedszkola. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie, między innymi, na zakup lepszych artykułów potrzebnych do działalności plastycznej. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym kiermaszu.

Mikołajki

Dnia 7.12.2015r do naszego przedszkola przyszedł Mikołaj z prezentami, piosenkami i świetną zabawą. Dyrektor Alicja Lew zaprosiła na tę uroczystość nie tylko przedstawicieli Rady Rodziców ale również Halinę Kwaśnicką ze swoimi śnieżynkami z klasy drugiej i trzeciej gimnazjum w Domaszowicach. Goście wykonali kilka scenek z morałem znanych poetów: Brzechwy, Tuwima… Dzieci mogły popisać się przed Mikołajem piosenkami , wierszami i wiedzą na temat życia Mikołaja. Dzień był wesoły i  udany. Naszemu „Mikołajowi” należą się ogromne podziękowania. Zapraszamy za rok.

Wigilia przedszkolna

Dnia 18 grudnia 2015r., dzieci, pracownicy przedszkola i zaproszeni goście, wzięli udział we wspólnej wieczerzy wigilijnej. Były uszka, barszcz, rybka oraz pierożki z kapustą i grzybami. Uczestnicy Wigilii wspólnie połamali się opłatkiem, składali sobie życzenia. Nie zabrakło także kolędowania. Tego roku, pierwszy raz odbył się konkurs, zorganizowany przez Dyrektor, śpiewania kolęd. Do udziału w konkursie chętne dzieci przygotowywały się z rodzicami w domu i nauczycielkami w przedszkolu. Na koniec przedszkolaki otrzymały słodkości i owoce. To był bardzo wzruszający dzień, na pamiątkę którego dzieci dostały od księdza obrazki.

                                                                                                                            Sabina Buchta

×

×

Przejdź do góry