Herb

WIEŚCI Z ZESPOŁU GIMNAZJALNO-SZKOLNEGO W DOMASZOWICACH

Siatkarskie potyczki uczniów Zespołu Gimnazjalno - Szkolnego z Domaszowic

Turniej Piłki Siatkowej z Okazji Dnia Niepodległości w Sycowie.

Dnia 25.11.2015 r. w Sycowie odbył się turniej piłki siatkowej  w którym wzięły udział dwa zespoły z Domaszowic, drużyna  ze Zdun (wielkopolska) oraz drużyna z Sycowa.

W kategorii chłopców o piękne puchary walczyły drużyny z Domaszowic, Sycowa i dwa zespoły z UKS Mickiewicz z Kluczborka.

Dziewczęta i chłopcy z Domaszowic wygrali turniej pokonując drużyny i wygrywając wszystkie mecze 2 : 0 Drugi zespół z Domaszowic (uczennice klasy I) zajął miejsce III

Składy zwycięskich drużyn:

dziewczęta (drużyna I) – Pukała, Wojnarowska, Trzeciak, Dobrzańska, Gołyska, Ryś, Lew, (drużyna II) - Dobrzańska, Dąbrowa, Bursakowska, Bodzioch, Kaczorkiewicz, Henrych, Wasiak

drużyna chłopców: Nowicki, Nowak G., Samiec, Bednarczuk, Nowak M., Grzesik, Stanek, Durski, Pacut, Denisiewicz.

Mistrzostwa szkół w mini piłce siatkowej

Przez trzy dni w Zespole Gimnazjalno  - Szkolnym w Domaszowicach odbywały się mistrzostwa szkoły w mini piłce siatkowej.

Dnia 27.11.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Gimnazjum w piłce siatkowej (4-osobowej) chłopców. Startowały wszystkie klasy - 6 zespołów. Po emocjonującym finale klasa II a ( Nowicki, Bednarczuk, Durski, Samiec ) pokonała klasę I b ( Trzeciak, Stanek, Grzesik, Ilnicki, Bociąga ) 2 : 0 ( 18:16, 15:13 ). Oto wyniki: I miejsce - II a, II miejsce - I b, III miejsce - II b, 4 miejsce - III b, V miejsce -III a, VI miejsce - I a. Najlepsi zawodnicy zawodów: Patryk Nowicki i Kornel Trzeciak.

Za zajęcie miejsc I - III uczniowie otrzymali medale, a za zajęcie miejsc I -VI dyplomy, najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy. W zawodach brało udział 28 zawodników.

Trzy dni później 30.11.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Gimnazjum w piłce siatkowej ( 4 - osobowej ) dziewcząt. 29 dziewcząt grało w 6 zespołach. Śmiało można powiedzieć, że przez całe mistrzostwa atmosfera była bardzo nerwowa. Każda drużyna chciała wypaść jak najlepiej. Wygrały faworytki z klasy III a ( Wojnarowska, Trzeciak, Pukała, Dobrzańska, Gołyska) pokonując w finale klasę II a ( Poprawa M, Poprawa W, Kulesa, Wietecha) Najlepsze zawodniczki mistrzostw : Wojnarowska Patrycja i Trzeciak Izabela
Wyniki: I miejsce - III a, II miejsce – II a, III miejsce - II b, 4 miejsce - I b, V miejsce -III b, 
VI miejsce - I a. Za zajęcie miejsc I - III uczennice otrzymały medale, a za zajęcie miejsc I -VI dyplomy, najlepsze zawodniczki otrzymały dyplomy. Niespodziankę sprawiła wszystkim dyrektor przedszkola w Domaszowicach pani Alicja Lew częstując wszystkie zawodniczki czekoladkami.

Z niecierpliwością na swoje mistrzostwa czekali uczniowie szkoły podstawowej, dla wielu były to pierwsze zawody.

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej  w mini piłce siatkowej ( 3 - osobowej ) odbyły się 2.12.2015 roku. Chłopcy i dziewczęta rywalizowali walcząc o piękne medale.

W kategorii chłopców wygrali uczniowie klasy VI ( Sarnicki, Turko, Duda )

II miejsce - klasa V ( I zespół ), III miejsce - klasa V ( II zespół ), 4 miejsce - klasa IV Najlepsi zawodnicy zawodów: Maciej Sarnicki, Adam Turko i Jakub Białkowski.

W kategorii dziewcząt zwycięstwo odniosły uczennice klasy VI (III zespół)  - Jarosz, Kurek E, Marzec  dalsze wyniki: II miejsce - klasa VI ( II zespół ), III miejsce - klasa V ( II zespół ), IV miejsce - klasa VI ( I zespół ), IV miejsce - klasa IV( II zespół ), VI miejsce - klasa V ( I zespół ), VII m - klasa IV ( I zespół )

Najlepsze zawodniczki zawodów: Emilia Kurek, Oliwia Jarosz, Martyna Leszczyńska, Magdalena Bartuzel i Marta Turko.

W nagrodę chłopcy i dziewczęta otrzymali medale i dyplomy.

Siatkówka to bardzo trudna gra zespołowa tym bardzie cieszy fakt, że w mistrzostwach gimnazjum brało udział łącznie 57 zawodników co stanowi 53% uczniów całego gimnazjum. W szkole podstawowej do klas IV – VI uczęszcza 71 uczniów  a w mistrzostwach brało udział 35 zawodników czyli prawie 50 %

Zawodnicy trenują po okiem H. J. Kwaśnickich, którzy także zawody przygotowali .

IX Turniej Młodzika w Domaszowicach

Dziewczęta i chłopcy z PG Domaszowice zwyciężyli w rozgrywanym w dniach

10-11.12.2015 roku IX Turnieju Młodzika w piłce siatkowej w Domaszowicach. Dziewczęta z PG Domaszowice pokonały PG Syców 2:0, PG Zduny 2:0 oraz PG Domaszowice II 2:0, natomiast chłopcy wygrali z UKS Mickiewicz Kluczbork 2:0 i PG Syców 2:0 oraz ulegli nieznacznie PG nr 2 Namysłów 1:2.

Wyniki dziewcząt: 1.PG Domaszowice, 2.PG Domaszowice II ( klasa I ), 3. PG Syców, 4. PG Zduny.

Wyniki chłopców: 1.PG Domaszowice, 2. UKS Mickiewicz Kluczbork, 3.PG Syców, 4.PG nr 2 Namysłów

Podczas turnieju jak zwykle wybrano najlepszych zawodników. W drużynach dziewcząt najlepsze okazały się: Gołyska Kinga, Dąbrowa Karolina a najlepszą zawodniczką turnieju została Wojnarowska  Patrycja. W drużynie chłopców z Domaszowic najlepszym zawodnikiem okazał się Durski Cyprian, zawodnikiem turnieju wybrany został Stanek Tomasz.

Na każdym turnieju zawodników witała pani dyrektor Bożena Hendrysiak życząc wszystkim dobrych wyników oraz świetnej zabawy. Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, najlepsi zawodnicy dyplomy oraz pamiątkowe statuetki.

Andrzejkowe wróżby

W środę 25 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował święto św. Andrzeja dla całej społeczności uczniowskiej SP Zespołu Gimnazjalno – Szkolnego w Domaszowicach.

W tym dniu świetlica szkolna została zamieniona w "salę wróżb". To dziewczęta z klasy czwartej i piątej  zadbały o magiczny nastrój. Rada Samorządu Uczniowskiego na ten moment przeobraziła się we wróżki. 
Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyły z magicznych serc, kombinacji cyfr i daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. 
Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. 
Była też dobra muzyka.  Po wróżbiarskim wieczorku przyszedł czas na dyskotekę. Były zabawy muzyczne przy Clanzie, taniec z misiem oraz wiele konkursów: jedzenie jabłek na czas, bieg z balonem itp. Było wiele radości i śmiechu. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego SP

Ewa Walczak - Janki

Noc filmowa w gimnazjum

Dnia 4 grudnia 2015 r. po raz pierwszy w naszym Zespole Gimnazjalno – Szkolnym  w Domaszowicach odbyła się impreza pt.: „ Noc filmowa w gimnazjum”.

Wszyscy zastanawialiśmy się jak to będzie? Czy nam się spodoba? Nasze spotkanie rozpoczęliśmy o godzinie 20.00 Na początku odbyły się kalambury, oczywiście tematem były tytuły filmów. Było dużo śmiechu, kiedy wybrane osoby przy pomocy gestów starały się pokazać tytuły ulubionych filmów. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością oraz poczuciem humoru.

Projekcja filmów odbyła się w dwóch pomieszczeniach. Na małej sali w komfortowych warunkach, leżąc na materacach oglądaliśmy horrory. W sali lekcyjnej wyświetlano filmy familijne i obyczajowe. Oczywiście nasze spotkanie nie obyło się bez nocnego spaceru wraz z podchodami. Podzieliliśmy się na 2 grupy, jedna wymyślała zadania, druga zaś je wykonywała. Były oświadczyny, bukiety z liści, tańce i śpiewy. W ciemnościach straszyły postacie w białych prześcieradłach. Nikt jednak się nie wystraszył, a po spacerze wszyscy z ochotą wpatrywali się  w ekran. Nasza noc filmowa dobiegła końca o godzinie 7.00.

Spodobała nam się ta impreza, bo wspólne oglądanie jest bardziej emocjonujące i dostarcza niesamowitych emocji. Wszyscy wrócili do domów zmęczeni, ale w bardzo dobrych humorach, zadowoleni z wydarzenia. Dziękujemy organizatorkom nocy naszym opiekunkom samorządu p. H. Kwaśnickiej i p. H. Nieśpiałowskiej. Dziękujemy także naszym wychowawczyniom: J. Lewickiej, H. Dutkiewicz i I. Nawolskiej.

                                                                                                      Patrycja Wojnarowska

Spotkanie z Mikołajem w Zespole Gimnazjalno - Szkolnym w Domaszowicach.

Dnia 7 grudnia przybył do nas Pan Mikołaj...trochę spóźniony, ale nie ma co się dziwić całą noc i dzień rozwoził prezenty. Pomimo braku śniegu wjechał na sankach ciągniętych przez śliczne śnieżynki i uśmiechał się do wszystkich uczniów. Był zmęczony, więc chętnie usiadł w dużym fotelu. My postanowiliśmy przygotować dla Mikołaja popisy artystyczne.

Jako pierwsze wystąpiły nasze koleżanki z klasy II gimnazjum, w przedstawieniu napisanym specjalnie na ta okazję przez panią Kwaśnicką pt „Nie wierzymy w Mikołaja”

Faktycznie tak się zaczynało przedstawienie, ale w trakcie okazało się, że jednak jest inaczej. Dowiedzieliśmy się, że obchodzenie dnia świętego Mikołaja ma jeden cel - niesienie radości innym, dlatego tego dnia myślimy przede wszystkim o tym, żeby zrobić coś dobrego dla drugiej osoby.

Potem swoimi zdolnościami aktorskim popisywali się koledzy i koleżanki z gimnazjum recytując wiersze dla dzieci, między innymi Brzechwy, Tuwima. Wizyta Mikołaja zakończyła się indywidualnymi występami uczniów z młodszych klas. Impreza bardzo nam się podobała, ale najbardziej wszyscy ucieszyli się ze smakołyków przygotowanych przez Radę Rodziców. Tego dnia naszą szkołę odwiedził także Wójt Gminy - Zenon Kotarski i Sekretarz Gminy - Alicja Piasecka.  Wręczyli na ręce przedstawicieli samorządów uczniowskich cukierki dla wszystkich uczniów. To był bardzo fajny dzień w szkole.

Potem wszyscy artyści wybrali się do przedszkola. Mieli ogromną tremę, bo i publiczność bardziej wymagająca. Przedszkolaki z wypiekami na twarzy słuchały wierszy o żuku, hipopotamie, czapli i żurawiu itp. Mamy nadzieję, że niespodzianka się udała.

                                                                              Patrycja Wojnarowska

                                                                              z-ca przewodniczącego SU

Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Opolu

Dnia 01.12.2015r. odbyła się wycieczka do Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w Opolu. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej
z Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Domaszowicach.  Organizatorami wycieczki były wychowawczynie klas pierwszych: Kamila Zapalska i Jolanta Łukasiewicz. Przed spektaklem cała grupa wybrała się na spacer po rynku Opola, zwiedzając przepiękny ratusz, katedrę oraz aleję Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki.
Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pod tytułem „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa. Historia starego egoisty Scroogeʼa, któremu w noc wigilijną ukazują się duchy i doprowadzają do jego przemiany moralnej. Przedstawienie w atrakcyjny sposób łączy żywy plan aktorski z animacją lalek i grę aktora w masce. Przedstawienie było piękne. Dzieci były zachwycone. Najbardziej podobały im się zmieniające się sceny oraz dekoracje. Jednak największe emocje wywołała przede wszystkim muzyka i piękne postacie.
Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i optymistyczne komentarze po zakończonym przedstawieniu.

                                                                                                    Kamila Zapalska

Grudzień miesiącem wolontariatu

Od 7-11 grudnia w naszej szkole po raz pierwszy trwała zbiórka darów dla rodziny objętej pomocą akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”. Głównym celem jaki posiada ten projekt  to bezpośrednia i konkretna pomoc rodzinom w potrzebie. W całej Polsce  w wydarzeniu biorą udział różnego rodzaju gwiazdy, politycy, sportowcy i osoby medialne. Akcja jednak ma większy zasięg, bo nawet sam papież Franciszek przygotował swoją paczkę dla wybranej rodziny. Widząc piękno  i potencjał w drugim człowieku, dajemy mu w ten sposób sygnał, że nie jest sam ze swoimi trudami. Uczniowie ZGS w Domaszowicach wykazali wyrozumiałość, troskę oraz potrzebę pomagania innym  w takich sytuacjach. Szeroka gama darów jakie uzbieraliśmy to m.in. przybory higieniczne, przybory szkolne w tym artykuły papiernicze – bloki, zeszyty, kolorowanki. Zebraliśmy także sporą ilość produktów żywnościowych i słodyczy oraz ubrania. W piątek po zakończeniu zbiórki, uczniowie wraz z opiekunem akcji przewieźli wszystkie paczki do  magazynu paczek, który mieści się w Zespole Szkół Mechanicznych w Namysłowie i stamtąd powędrują one do wskazanej rodziny.

Uczniom wolontariuszom oraz nauczycielom, którzy wzięli udział w akcji i poświęcili swój czas dziękuję za zaangażowanie. Jesteście bohaterami.

W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra, dlatego też akcję „Szlachetnej paczki” wpisujemy na dłużej w życie naszej szkoły.

opiekun akcji Anna Kulesa

Uwaga

Od kilku już lat w szkole dołączamy do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 W dniach 6-8 stycznia 2016 roku odbędzie się szkolna akcja WOŚP, podczas której na każdej  z przerw zbierane będą datki do puszek. Celem tegorocznej zbiórki jest pozyskanie środków finansowych dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz  godnej opieki medycznej seniorów. Pamiętajmy o tym, że my także możemy kiedyś znaleźć się w sytuacji  i właśnie ten sprzęt będzie decydował o naszym życiu. Dołączcie więc do nas i wspomóżcie akcję.  Każdy wrzucony grosik jest ważny.

Podczas tych 3 dni na długiej przerwie będzie się działo…….

Czeka na was wiele atrakcji: malowanie twarzy, swojskie pyszne ciasto, kącik małego artysty, nauka tańca, licytacje przedmiotów znanych osób naszej szkoły ;-) i inne. Wstęp: symboliczne 1 zł   (w całości przeznaczony jest na akcję WOŚP)

Zapraszam serdecznie

 Anna Kulesa- opiekun akcji Wośp

Pamiętamy…

Pani Albina Kotarska przez wiele lat była dyrektorem Szkoły Podstawowej, a po połączeniu placówek wicedyrektorem Zespołu Gimnazjalno – Szkolnego w Domaszowicach. W trakcie swojej pracy wielokrotnie otrzymywała nagrody Kuratora Oświaty, Wójta, Dyrektora za sukcesy w pracy wychowawczej i dydaktycznej. Wyróżniała się w pracy dużym zaangażowaniem, organizowała wiele imprez, konkursów. Wpajała uczniom z wielkim mozołem piękność polskiej mowy, zasady ortografii i zarażała tą pasją młodzież, prowadząc przez 20 lat „Corridę Ortograficzną, której była inicjatorką. Jako wicedyrektor inspirowała nauczycieli do podnoszenia kwalifikacji, zdobywania stopni awansu zawodowego. Wykształciła wielu absolwentów, dając im należytą wiedzę i start  w przyszłość, aby mogli realizować swoje marzenia. Miała ogromną potrzebę pomagania, była aktywnym społecznikiem, przez cały okres pracy zawodowej działała w związkach zawodowych. Organizowała uroczystości i imprezy nie tylko szkolne ale i gminne. O takich ludziach jak Albina Kotarska, nie zapomina się, jest wzorem do naśladowania dla następnych pokoleń.

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że dnia 13.12.2015r.odeszła od nas Albina Kotarska nauczyciel, wieloletni Dyrektor Zespołu Gimnazjalno – Szkolnego w Domaszowicach.

Odszedł człowiek mądry, pracowity, uczciwy i szlachetny.  Dobra koleżanka i przełożona. Posiadała wiedzę i doświadczenie, które przez wiele lat przekazywała swym uczniom i pracownikom odnosząc przy tym sukcesy wychowawcze, dydaktyczne i organizatorskie.

Niełatwo znaleźć słowa pociechy w tych trudnych chwilach. Możemy jednak życzyć Rodzinie sił do zniesienia bólu i wyrazić nadzieję, że czas złagodzi poczucie straty.

Dyrektor, nauczyciele, pracownicy i uczniowie

Zespołu Gimnazjalno – Szkolnego

w Domaszowicach

×

×

Przejdź do góry