Herb

IKRA DOMASZOWICE NAJLEPSZA W POLSCE - Z WIZYTĄ U WOJEWODY OPOLSKIEGO RYSZARDA WILCZYŃSKIEGO

Ikra.. 1 strona (Copy).jpegWielu ludzi jest zdania, że  wędkarstwo to żaden sport. Otóż tym razem, tę opinię złamał sam Wojewoda Opolski doceniając sukces młodych zawodników, w tym naszej uczennicy i reprezentantki szkółki wędkarskiej Ikra Casting Club Domaszowice Zuzi Kulesy. Pragnę bowiem poinformować, że nie bez przyczyny Ci młodzi ludzie zostali zauważeni przez najwyższe władze naszego województwa. Z dumą oraz satysfakcją mogę przekazać Państwu informację, że 3 osobowa drużyna (Kadra Opolska Wędkarstwa Rzutowego), w której skład od roku wchodzi Zuzia, zwyciężyła tegoroczny cykl Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży w Sportach Wędkarskich i okazała się tym samym najlepszą drużyną w całym kraju. Już wyniki Olimpiady w Stąporkowie (Okręg PZW Kielce) i zajęte tam II miejsce zwiastowały bardzo dobre przygotowanie naszych zawodników. Dopiero jednak Olimpiada w Kozienicach (Okręg PZW Radom), gdzie nasza drużyna zajęła I miejsce, w pełni pokazała ich uniwersalność i wszechstronność, bowiem klasyfikację drużynową ustala się, sumując indywidualne miejsca zawodników, w każdej z rozegranych czterech konkurencjach olimpiadowych. Swoje mistrzostwo potwierdzili podczas ostatniej październikowej olimpiady w Łasinie (Okręg PZW Toruń). W uznaniu tego sukcesu  całą drużynę wraz z Przewodniczącym Krajowej Komisji ds. Młodzieży Wiesławem Misiem i Prezesem Zarządu Okręgu Jerzym Kozłowskim na wizytę w Urzędzie Wojewódzkim zaprosił Wojewoda Opolski Ryszard Wilczyński. Dla młodych zawodników było to niezwykle ważne spotkanie, bowiem  ciężka kilkuletnia praca, jaką włożyli w ten sukces,  przyniosła  nieoczekiwany rozgłos, który pojawił się wokół tych osób. Z dumą reprezentowali swoje barwy klubowe i miejsca z jakich pochodzą. Dziś w całej Polsce środowisko wędkarskie  gminę i szkołę Domaszowice oraz kolor pomarańczowych koszulek rozpoznaje niemal na każdych zawodach czy olimpiadach. Podczas spotkania nie oszczędzano na słowach gratulacji i  uznania, czego dowodem są bogato zdobione skórzane dyplomy, które osobiście z rąk Wojewody odebrali opolscy kadrowicze.

Zwycięską mistrzowską drużynę stanowili: Marek Kwieciński Małapanew Ozimek U12, Zuzia Kulesa Ikra Domaszowice U 14, Wojtek Osada Małapanew Ozimek U16. Przed nami kolejne olimpiady i zawody na szczeblach wojewódzkich i krajowych. Ambitnych i otwartych na naukę podczas treningów a także na doskonalenie siebie w cierpliwości zapraszam, by mierzyć swoje siły w piątki o godz. 16.00 w sali gimnastycznej ZGS w Domaszowicach.

Cieszy fakt, że młodzi ludzie, pomimo iż napotykają na swojej drodze  różnego rodzaju trudne sytuacje cierpliwie dążą by rozwinąć skrzydła. Niewątpliwe jest to, że ten rok należy do Ikry, nikt   nie może bowiem podważyć tego, że w swoim składzie mamy zawodniczkę najlepszą w kraju w swojej dyscyplinie.  Myśl o tym, to nie tylko satysfakcja i nagroda za  ciężką pracę, ale także nadzieja dla każdego, kto chce osiągnąć coś więcej.

Więcej informacji oraz zdjęć na stronie PZW Opole oraz Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego..

Anna Kulesa

×

×

Przejdź do góry