Herb

Program edukacyjny "Jedz smacznie i zdrowo"

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, że Federacja Polskich Banków Żywności i marka WINIARY od 9 stycznia do 29 czerwca 2012 roku organizują w gimnazjach II edycję programu edukacyjnego „Jedz smacznie i zdrowo”. Program objęty jest patronatem Minister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas, Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych oraz Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.

Akcja skierowana jest do uczniów i nauczycieli gimnazjów w całym kraju. W pierwszej edycji wzięło udział 458 szkół. 622 nauczycieli wyedukowało w dziedzinie zdrowego odżywiania blisko 23 000 uczniów z 1014 klas. Mamy nadzieję, że nadchodząca edycja zakończy się jeszcze większym sukcesem.

Misją „Jedz smacznie i zdrowo” jest przypomnienie młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania oraz zachęcenie do podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania i spożywania posiłków w gronie rodzinnym. W ramach akcji chcemy uwrażliwić młodzież na tak ważne problemy społeczne jak marnowanie żywności i niedożywienie.

Nauczyciele mogą zgłaszać klasy do programu poprzez stronę internetową www.jedzsmacznieizdrowo.pl. Po dokonaniu zgłoszenia każdy pedagog otrzyma zestaw dydaktyczny, w którego skład wchodzi sześć gotowych scenariuszy lekcyjnych na temat zdrowego odżywiania oraz plakaty i plansze edukacyjne. Scenariusze zajęć powstały we współpracy z metodykami, dzięki czemu są zgodne z gimnazjalnym programem nauczania i stanowią doskonałe uzupełnienie wiadomości z innych przedmiotów, np. biologii czy chemii.

Dodatkowo w ramach programu, nauczyciele mogą zgłaszać swoje klasy do udziału w konkursie. Trzydzieści zwycięskich klas otrzyma dla swoich szkół nowoczesne tablice multimedialne, a kolejne czterdzieści wyróżnionych klas odbierze zestawy kulinarne. Dwóm klasom przyznana zostanie nagroda specjalna – będzie to wycieczka edukacyjna do Warszawy.

W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą o Państwa wsparcie w rozpropagowaniu akcji wśród szkół, które mają Państwo pod swoją bezpośrednią opieką. Byłoby nam niezmiernie miło, gdyby Państwo przekazali informacje na temat naszego programu edukacyjnego do dyrektorów szkół gimnazjalnych oraz zamieścili je na swojej stronie internetowej.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres:

×

×

Przejdź do góry