Herb

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KRZYSZTOFEM PETKIEM

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Domaszowicach uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarzem Krzysztofem Petkiem, które zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w  Domaszowicach w dniu 21 października 2015 roku.

Spotkanie autorskie.. (Copy).jpeg
________________________________________
Krzysztof Petek – dziennikarz, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania oraz autor powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży – urodził się w 1970 roku w Wadowicach. Prowadził harcerski Oddział Specjalny. Uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych. Dziennikarzem został w drugiej klasie liceum. Studia politologiczne ze specjalizacją dziennikarską ukończył w 1994 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracował w studiu radiowym, dla Telewizji Katowice przygotowywał programy dla dzieci. Współpraca z Wydawnictwem Siedmioróg przyniosła efekt w postaci serii PORACHUNKI Z PRZYGODĄ. Dla Ossolineum pisze serię CZARNY KUFER, pozostałe książki wydaje Agencja WORD-PRESS. Od roku 2001 jest członkiem Związku Literatów Polskich, współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Poezji POECI BEZ GRANIC. W roku 2007 został wiceprezesem Dolnośląskiego Oddziału ZLP.
________________________________________
Zaproszony gość bardzo szybko nawiązał bezpośredni kontakt z młodzieżą. Okazał się wspaniałym mówcą i człowiekiem z dużym poczuciem humoru. Bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy i różnorodnych zainteresowaniach. Przedstawił się jako dziennikarz, promotor zdrowego stylu życia i aktywności społecznej, organizator wypraw i obozów oraz jako pisarz. Na początku spotkania zaprezentował swoje powieści detektywistyczno-sensacyjne przeznaczone dla młodzieży. Opowiadał skąd bierze pomysły na książki i w jaki sposób zbiera materiały niezbędne do pracy twórczej. Zachęcał uczestników do czytania, nie tylko napisanych przez siebie powieści, ale do nawiązania kontaktu z literaturą. Starał się uzmysłowić młodzieży, jaki wpływ ma czytanie na ich rozwój duchowy i jak może ono wzbogacić wewnętrznie człowieka. W żywy i fascynujący sposób opowiadał o licznych podróżach w najdalsze i te bliższe zakątki Świata. Od syberyjskich mrozów, po amazońskie upały, od mazurskiego survivalu po rumuńskie bezdroża. Swoją opowieść uzupełniał zdjęciami z wypraw i obozów.
Młodzież, zwłaszcza chłopców bardzo zainteresowała znajomość sztuki walki wing tsun, którą Krzysztof Petek może się poszczycić. Pisarz uzmysławiał wszystkim zgromadzonym, że najważniejszym narzędziem samoobrony jest własne ciało, ręce i nogi, a nie broń palna, czy nóż. Uczył, że tylko od szybkiej reakcji i właściwej oceny zagrożenia zależy zdrowie a nawet życie człowieka. Pokazał, biorąc na ochotnika jednego z młodych uczestników spotkania, kilka podstawowych i bezpiecznych chwytów obronnych.
Na koniec można było kupić książki napisane przez Pana Krzysztofa wraz z jego autografem. Pisarz zachęcał również do odwiedzenia Biblioteki, w której można znaleźć jego powieści. Spotkanie było bardzo udane. Pokazało, że autor powieści dla młodzieży ma z nią doskonały kontakt, wie co ją interesuje i potrafi do niej dotrzeć. Jego opowieść często wywoływała na twarzach uczestników uśmiech, niekiedy wybuchały salwy śmiechu, innym razem okrzyki zdumienia.

×

×

Przejdź do góry