Herb

GMINNA AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W POLKOWSKIEM

,,Niepodległość to niezależność państwa od innych państw. Ponad 200 lat temu sąsiedzi Polski – Rosja, Prusy i Austria – podzielili pomiędzy siebie jej ziemie(...)

Gminna akademia, (Copy).jpeg

Polacy nie mogli się pogodzić z utrata wolności, dlatego w różny sposób walczyli o swoją niepodległość: organizowali powstania zbrojne, bronili polskiej mowy, pamiętali o bohaterach narodowych. 11 listopada 1918 roku, po prawie 123 latach, Polska znów stała się wolnym krajem. Na pamiątkę tego wydarzenia właśnie 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości” - te słowa można było usłyszeć 9 listopada podczas gminnej akademii w Szkole Podstawowej w Polkowskiem.

Gminna akademia,, (Copy).jpeg

W czasie rozpoczęcia uroczystości pani dyrektor Elżbieta Idzi powitała przybyłych gości, w szczególności kombatanta Gminnego Koła – Stanisława Wieczorka, który został obdarowany przez uczniów czerwoną, własnoręcznie wykonaną różą, składając w ten sposób hołd żywej historii naszej przeszłości.

1 strona - Gminna .. (Copy).jpeg

Przywitała także Przewodniczącego Rady Gminy Domaszowice  Jana Nowaka, Wójta Gminy – Zenona Kotarskiego, Sekretarz Gminy – Alicję Piasecką, dyrektorów placówek oświatowych, pracowników Urzędu Gminy i oświaty, radnych i sołtysów oraz rodziców i uczniów. Uczniowie szkoły - pod kierunkiem swoich nauczycielek: Mirosławy Mentek i Lidii Brus - w galowych strojach, przystrojonych w biało-czerwone kwiaty, zaprosili na lekcję historii, która przedstawiona była za pomocą inscenizacji – dziadek oraz wnuczek ukazali ważne dzieje naszego narodu. Pod czujnym okiem nauczycielki – Edyty Pliś uczennice klas I-III wykonały marszowy taniec z biało-czerwonymi wstążkami. Nie mogło zabraknąć także wierszy, piosenek i pieśni legionowych. Na koniec uczniowie zatańczyli ,,Jesienną poleczkę”. Wystrój sali, który był dziełem Jolanty Wojciechów, był pięknym tłem podkreślającym podniosłość i szczególne znaczenie dnia 11 listopada w świadomości każdego Polaka. Dzieci stanęły na wysokości zadania i wykazały się swoim talentem aktorskim, tanecznym oraz wokalnym, przekonując jednocześnie wszystkich, iż należy cieszyć się z wolności i szanować tych, którzy umieli poświęcić dla Ojczyzny wszystko. Występujący zostali nagrodzeni wielkimi owacjami oraz słodkim upominkiem od Wójta Gminy. Na zakończenie dyrektor Elżbieta Idzi zaprosiła do pamiątkowego zdjęcia.

Gminna akademia... (Copy).jpegGminna akademia.. (Copy).jpegGminna akademia. (Copy).jpeg

×

×

Przejdź do góry