Herb

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Polkowskiem

Wizyta pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Polkowskiem u stomatologa

Dnia 15 października 2015r., w ramach ,,Akcji Profilaktyki Stomatologicznej”, klasa 1 wraz z wychowawczynią uczestniczyła w wyjeździe do Ośrodka Zdrowia w Domaszowicach. Celem owej akcji jest ograniczenie występowania próchnicy i choroby przyzębia, podniesienie świadomości dzieci i ich rodziców w zakresie właściwej higieny jamy ustnej, a także przekazanie zainteresowanym rodzicom informacji o stanie jamy ustnej dziecka.

Stomatolog – Pani Anna Baszak – okazała dzieciom w sposób przyjazny gabinet stomatologiczny i znajdujące się w nim sprzęty. Uczniowie pozyskali także podstawowe informacje na temat zębów, higieny jamy ustnej oraz wpływu diety na stan jamy ustnej. W ramach wizyty przeprowadzone zostały bezpłatne profilaktyczne badania stomatologiczne. W nagrodę dzieci otrzymały naklejki i dyplomy. Następstwem przeprowadzonych badań będzie ocena stanu uzębienia dzieci przez lekarza stomatologa oraz przekazanie dalszych zaleceń rodzicom.

Podczas wycieczki dzieci miały także okazję zwiedzić Urząd Pocztowy i dowiedzieć się jak wygląda praca na poczcie. Zobaczyły podstawowe druki, kartki, znaczki, stempel pocztowy. Dowiedziały się kim jest adresat i nadawca. Następnie odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną. Tam w miły sposób dowiedziały się co należy zrobić, aby móc korzystać z biblioteki oraz jak należy szanować książki, po czym zapoznały się z księgozbiorem. Malowały również swoich ulubionych bohaterów z bajek oraz uczestniczyły w zajęciach muzyczno-ruchowych. Pierwszoklasiści zagościli też w Publicznym Przedszkolu, gdzie zostali bardzo ciepło przyjęci. Tutaj mogli zawrzeć nowe znajomości oraz uczestniczyć w zabawach i grach, a także zajęciach dydaktycznych przedszkolaków.

Dzień ten był pełen wrażeń. Pomimo deszczowej pogody, wszyscy spędzili miło czas i wrócili z uśmiechem na ustach do szkoły.

E. Pliś

×

×

Przejdź do góry