Herb

Wieści z Publicznego Przedszkola w Domaszowicach

Dzień Przedszkolaka

Dnia 24 września 2015 roku w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka. W tym dniu w przedszkolu  od rana  panowała radosna atmosfera. Po śniadaniu wszystkie dzieci zebrały się w dużej sali by wspólnie świętować ten dzień. Po krótkim wprowadzeniu i wyjaśnieniu dzieciom celu spotkania, wszyscy uczestnicy imprezy odśpiewali Hymn Przedszkola. Uroczystość uświetniła Pani Dyrektor Alicja Lew, która złożyła najserdeczniejsze życzenia  wszystkim przedszkolakom. Następnie dzieci śpiewały ulubione piosenki i brały udział w zabawach integracyjnych. Największą atrakcją było wyjście do ogrodu przedszkolnego, aby wypuści balony z marzeniami dzieci. Każdy mały i duży przedszkolak w tym dniu obdarowany został drobnym upominkiem. Był to wspaniały dzień radosnej zabawy, pełen słońca i uśmiechów wszystkich dzieci.

Dary jesieni: owoce i warzywa

Jesień to pora roku, która inspiruje do wykorzystywania swoich darów, pobudza wyobraźnię i pozwala tworzyć artystyczne dzieła.

W październiku było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Przedszkolaki na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których  dzieciaki wyglądały jak prawdziwe kuchciki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!
Oprócz smacznej sałatki wraz z wychowawcami dzieci stworzyły „Warzywne stworki-potworki”. Wszystkie prace były bardzo oryginalne. Dzieci do wykonania swoich prac wykorzystywały dynie, kabaczki, kukurydzę, ziemniaki, ogórki, marchew ,pietruszkę, seler, jabłka, jak również inne plony ziemi takie jak liście, kasztany, żołędzie  oraz materiały pomocnicze np. bibułę , guziki itp. Powstały wspaniałe różne stworki - potworki. Dzieci świetnie się bawiły miały możliwość rozwoju kreatywności oraz utrwaliły nazwy owoców i warzyw poznanych w tym miesiącu.

Światowy Dzień Uśmiechu

Co roku na początku  października przypada wyjątkowe święto – Światowy Dzień Uśmiechu.  W  tym roku świętowaliśmy go w dniu 5 października. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola wraz z wychowawcami  wyszły na spacer po najbliższej okolicy, aby wręczać wszystkim spotkanym osobom przygotowane wcześniej - uśmiechy. Przedszkolaki swoim gestem chciały pokazać, że uśmiech jest darem, którym możemy obdarować drugiego człowieka i nic nas to nie kosztuje. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych przedszkolaków.

Nietypowa atrkacja dla przedszkolaków

Dnia 05 października 2015 roku nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę na boisko na którym znajdował się samochód ciężarowy przystosowany jako podnośnik koszowy. Była to wielka atrakcja dla dzieci, a podnośnik cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzania auta oraz przenoszenia ich w koszu zamkniętym na dana wysokość. Dzieci dowiedziały się, że podnośniki koszowe pozwalają na bezpieczne realizowanie zadań wymagających działania na wysokości.

Nietypowa atrakcja.. (Copy).jpeg

Ponadto mają zastosowanie do prac budowlanych, dla straży pożarnej, w montażu reklam, oświetlenia czy odśnieżania dachów. Sprzęt tego rodzaju jest powszechnie wykorzystywany podczas realizowania prac budowlanych, takich jak malowanie elewacji. Ponadto, znakomicie sprawdza się w sadownictwie, ponieważ zasięg posiadany przez podnośniki koszowe ułatwia obcinanie gałęzi drzew, nie tylko w sadach, ale także w miejskich parkach oraz w pracach prowadzonych przez straż pożarną. Urządzenia są dodatkowo nieocenione w montażu reklam, oświetlenia czy odśnieżaniu dachów. Mogą być też pomocne w myciu okien i prowadzeniu prac remontowych. Reasumując, podnośniki koszowe pozwalają na bezpieczne realizowanie zadań wymagających działania na wysokości. Po wspólnej zabawie, dzieci otrzymały słodycze od firmy, które zabrały do domu. Dziękujemy Firmie Klaas dzięki której nasze dzieci mogły poznać tak ciekawy samochód i jego bogate zastosowanie.

Nietypowa atrakcja... (Copy).jpeg

Dorotka po drugiej stronie tęczy

Dnia 9 października 2015 roku pięciolatki pojechały na wycieczkę do Namysłowa na proekologiczne przedstawienie edukacyjne pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. W spektaklu wystąpili aktorzy z Teatru Profilaktycznego „Alter” z Wrocławia. Poznaliśmy Dorotkę i jej przyjaciół: Stracha na wróble, Robota i Lwa oraz zasady zachowania się w lesie. Dzięki udziałowi w przedstawieniu dzieci miały możliwość przeżywania gry aktorów występujących na scenie, oraz miały możliwość wdrażania się do poprawnego zachowania w miejscach publicznych. Żywo reagowały na zwroty akcji poprzez aplauz, wspólne śpiewanie z aktorami, śmiech a nawet strach. Wszyscy byli bardzo podekscytowani, a gra aktorów na długo zostanie w pamięci małych widzów.

Dorotka po drugiej.. (Copy).jpeg

Światowy dzień mycia rąk

Dnia 15 października 2015 roku na całym świecie po raz piąty obchodzono Światowy Dzień Mycia Rąk. W związku z tym nasze przedszkole wzięło udział w akcji Światowy Dzień Mycia Rąk.
 Celem akcji jest uświadamianie i kreowanie nawyków mycia rąk u najmłodszych, podkreślenie ogromnego znaczenia mycia rąk wodą i mydłem, a tym samym zapobieganie chorobom związanym z nieprzestrzeganiem prawidłowej higieny.
W tym dniu pani Sabina Buchta przeprowadziła specjalne zajęcia edukacyjne w  grupach, aby przypomnieć dzieciom o tym ważnym, codziennym nawyku. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się m.in. kiedy należy myć ręce, czym i w jaki sposób. Następnie w łazience mogły zaprezentować, jak poprawnie potrafią umyć ręce. Ważnym momentem było złożenie uroczystego ślubowania przez dzieci, a jego treść brzmiała: „Uroczyście ślubuję zawsze myć ręce wodą i mydłem przed jedzeniem i po wizycie w toalecie".

Katarzyna Chrzanowska

×

×

Przejdź do góry