Herb

Wieści z Publicznego Przedszkola w Domaszowicach

„Wrześniowe słoneczko… zagląda  w okieneczko,

wiatr liśćmi zawiewa, szumią cicho drzewa”

No i zaczęło się … nowy rok szkolny 2015/2016! Do przedszkola wraz z rodzicami przybyły przedszkolaczki i te duże i te maleńkie. W tym pierwszym dniu dzieciaczki głównie bawiły się z paniami w zabawy… PRZERÓŻNE! Największym powodzeniem cieszyły się zabawy ruchowe, taneczne, integracyjne, podczas których dzieci miały możliwość poznać swoich kolegów. Panie bardzo się starały, aby ułatwić nowym przedszkolakom łatwy start w życie przedszkolne! Pierwszy dzień jest przecież tak ważny!

przedszkole...jpeg

Dożynki są zwieńczeniem rolników i ich rodzin. To jedno z najpiękniejszych świąt rolniczych, sięgające czasów średniowiecznych tradycji. Uroczystość ta traktowana jest jako ukoronowanie mozolnej i wymagającej poświecenia pracy na roli. Są one też świetną okazją do zaprezentowania piękne wykonanych z płodów ziemi koron oraz przedstawienia lokalnych tradycji związanych głównie ze żniwami. Publiczne Przedszkole w Domaszowicach również włączyło się w kultywowanie tradycji dożynkowej. Pracownicy udekorowali teren przed  przedszkolem, a dzieci pod kierunkiem swoich pań z przejęciem i zaangażowaniem przedstawiły program artystyczny złożony z tańców i piosenek.

Podziękowanie dla rodziców

Dyrektor Przedszkola pani Alicja Lew i Grono Pedagogiczne dziękują rodzicom za przybycie z dziećmi na imprezę dożynkową.

Wycieczka na skrzyżowanie

Dnia 14 września 2015 roku grupa dzieci 4 i 5 letnich pod opieką swoich pań wybrała się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie w celu praktycznej nauki przechodzenia przez jezdnię. Dzieci zwróciły szczególną uwagę na wybrane znaki drogowe, sposób oznakowania przejścia dla pieszych ( pasy), obserwowały też zachowania pieszych i pojazdów oraz przechodziły na drugą stronę z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa. Ażeby było bardzo dobrze widać , każde dziecko miało założoną kamizelkę, która nawet z daleka jest bardzo dobrze widoczna. Nawet kierowcy wykazali się dużą cierpliwością, ponieważ spokojnie i z uśmiechem czekali, aż przedszkolaki przejdą przez przejście dla pieszych. Podczas naszej wycieczki mogliśmy również utrwalić zasady poruszania się po chodniku jego prawą stroną. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola.

przedszkole.jpeg

Przedszkolaki sprzątają Świat

Tradycyjnie, jak każdego roku, wychowankowie Publicznego Przedszkola w Domaszowicach z wielkim zapałem włączyli się do akcji „ Sprzątanie Świata” 17 września br. wszystkie przedszkolaki wysłuchały informacji na temat Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata i jego znaczenia dla Ziemi i człowieka. Dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by móc korzystać z jej walorów. Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze i woda. Po przekazaniu wychowankom najistotniejszych wiadomości dotyczących konieczności dbania o środowisko naturalne, każda grupa wraz ze swoimi opiekunami, zaopatrzona w foliowe rękawiczki i worki na śmieci, wyruszyła sprzątać teren przedszkola i jego najbliższą okolicę. Maluszki posprzątały ogród przedszkolny, starsze dzieci udały się poza teren placówki. Dzięki tego typu akcjom wychowankowie rozumieją potrzebę ochrony środowiska oraz zachowania porządku w miejscu, gdzie przebywają. Każdy przedszkolak wie i pamięta, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i powinniśmy o nią dbać wszyscy!

Małgorzata Wojnowska

×

×

Przejdź do góry