Herb

„Doktor Dolittle i Przyjaciele”

W dniu 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Domaszowicach zaprosiła dzieci z klas I - III  Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Domaszowicach na spektakl teatralny pod tytułem „Doktor Dolittle i przyjaciele” w wykonaniu Teatru „ART - RE” z  Krakowa.
Doktor Dolittle i przyjaciele to światowy bestseller literatury dziecięcej, po który sięgnęli m. in. reżyserzy filmowi, twórcy bajek animowanych, audycji radiowych i gier komputerowych. W 1998 roku o fenomenie Doktora Dolittle przypomniał Eddie Murphy, wcielając się w rolę tytułowego bohatera.
Pierwsza z dwunastu części powieści o przygodach wesołego weterynarza ukazała się w 1920 roku, stając się po pierwszej wojnie światowej jedną z najważniejszych lektur literatury dziecięcej.
Bajka "Doktor Dolittle i przyjaciele" to zabawna historia o przygodach doktora, który nauczony przez swoją papugę języka zwierząt, przestaje leczyć ludzi i zostaje weterynarzem. Pewnego dnia Doktor ze swoimi zwierzęcymi przyjaciółmi wyjeżdża do Afryki by leczyć małpy, które ogarnęła tajemnicza epidemia.. Była to misja pełna przygód i niebezpieczeństw – spotkali groźnych wojowników, trafili do więzienia i walczyli z piratami. Zyskali też nowych przyjaciół. Wszystko jednak, jak w prawdziwej bajce, kończy się dobrze. Spektakl jest kolorową, rozśpiewaną i roztańczoną opowieścią o afrykańskich przygodach Doktora Dolittle i jego przyjaciół. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość czynnego uczestnictwa w przedstawieniu, co wśród widzów wywołało wiele emocji.

Edyta Matkowska

Doktor Dolittle.jpeg

×

×

Przejdź do góry