Herb

My i świat

loga POKL.jpeg

Gmina Domaszowice pozyskała kolejne środki unijne, tym razem na dofinansowanie projektu konkursowego pn.: „My i świat”. Wartość projektu to 91 543,90 zł. Celem głównym projektu jest zoptymalizowanie szans edukacyjnych uczniów i uczennic realizujących obowiązek szkolny w Gminie Domaszowice w Szkole Podstawowej w Polkowskiem i Strzelcach w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i języka angielskiego oraz zapewnienie wsparcia psychologiczno-pedagogicznego w roku szkolnym 2011/2012.

100_3844.jpeg

201201241627.jpeg

W ramach projektu zostaną zorganizowane zajęcia dodatkowe w formie zajęć wyrównawczych oraz kół zainteresowań, zajęcia z języka angielskiego będą prowadzone również przez native speaker’a. Podczas realizacji projektu zostaną zorganizowane 2 wycieczki – do JuraParku oraz do opery na sztukę angielską. Każda ze szkół otrzyma laptop, drukarkę oraz radiomagnetofon CD. Dodatkowo zostaną zakupione pomoce dydaktyczne, m.in. mikroskopy, globusy, wagi, kompasy, programy multimedialne, gry edukacyjne, zestawy do doświadczeń, itp. Wsparciem zostało objętych 68 uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej w Polkowskiem i Strzelcach, tj. 37 dziewczynek i 31 chłopców.

 

 

Wycieczka do opery

        Dnia 24 stycznia 2012 roku o godzinie 800 pod opieką wychowawców i opiekunów : p. Elżbiety Idzi, p. Mirosławy Mentek, p. Marii Nowakowskiej, p. Jolanty Łukasiewicz, p. Marty Mentek oraz p. Eweliny Hruszowicz-Stanek. Dzieci ze Szkół Podstawowych w Polkowskiem i w Strzelcach uczęszczające na zajęcia z języka angielskiego pn. „Nie obcy ...” (68 osób), wyruszyły na jednodniową wycieczkę do Wrocławskiej Opery na spektakl pt. „Alicja w Krainie Czarów” autorstwa Lewis`a Caroll`a. Wchodząc do opery wszyscy poczuli się jak w innym świecie: wyświetlane latające ptaki na kurtynach, złocone ozdoby i rzędy balkonów robiły na wszystkich ogromne wrażenie. Gry światła zgasły orkiestra na żywo zaczęła grać. Oczom naszym ukazała się bajkowa scenografia, fantazyjne kostiumy bohaterów oraz niezwykła gra świateł. Cały spektakl został przygotowany z niesamowitym rozmachem, a młodym widzom bardzo spodobały się „dziwne” przygody Alicji, która we śnie zabłądziła w krainie, w której wszystko jest możliwe. Gąsienica z anielskim spokojem pali fajkę wodną, szyderczy kot wykrzywia się do wszystkich w złośliwym uśmiechu, można tam coś zjeść i nagle zmienić się w olbrzyma, coś wypić i stać się liliputem.

IMG_2690.jpeg

201201241615.jpeg

         Po spektaklu wyruszyliśmy na spacer po Wrocławskim Rynku, na którym olbrzymia choinka przypominała o świętach.
W drodze do domu zatrzymaliśmy się w restauracji na przepyszny obiad i wielki deser lodowy. Dzieci z uśmiechami na twarzach, głowami pełnymi wspomnień I niesamowitych wrażeń wracały do domów.

         Nauczyciele mają nadzieję, że dzięki wyjazdom takim jak ten rozpalona zostanie miłość do opery czy teatru u dzieci, a korzystanie z dóbr kulturalnych odbywać się będzie nie tylko okazjonalnie. Przybliżona postać autora i jego dzieł zachęci do czytania literatury, zbliżenie ze sztuką pozwoli na rozwój osobisty i kulturalny, a język angielski stanie się pasją i hobby, a nie obowiązkiem szkolnym.

         Wszystkim opiekunom dziękujemy za sprawowany nadzór nad dziećmi i pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

Kierownicy wycieczki: Elżbieta Idzi i Ewelina Hruszowicz-Stanek

                                                                

 

×

×

Przejdź do góry