Herb

WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W POLKOWSKIEM

Dni otwarte szkoły

16.04.2015 r. w Szkole Podstawowej w Polkowskiem w ramach promocji szkoły zorganizowano DNI OTWARTE SZKOŁY. Spotkanie skierowano do przyszłych przedszkolaków, przyszłych uczniów oraz ich rodziców.

Dyrektor E. Idzi powitała przybyłych gości i przedstawiła przewidywany program. Spotkanie rozpoczęło się w oddziale przedszkolnym zajęciem „Kolorowa tęcza”, które poprowadziła J. Wojciechów. Aby zachęcić dzieci z oddziału „0” do pójścia do szkoły, zaplanowano uczestnictwo dzieci wraz z rodzicami w zajęciu zintegrowanym w klasie I. Zajęcie, którego tematem było „Bawimy się, uczymy i eksperymentujemy” poprowadziła p. M. Mentek, angażując w zajęcie dzieci z klasy I i „0”.

Uczniowie klasy I bardzo miło i ciepło powitały przyszłych I - klasistów. Były wiersze, inscenizacje, piosenki, wspólna zabawa i doświadczenia. Na zakończenie ucz. klasy I przedstawiły kilka magicznych sztuczek, po czym dzieci otrzymały słodki upominek i plany lekcji. Po zajęciach rodzice wraz ze swoimi pociechami mieli okazję bliżej poznać szkołę, w której pokazane zostały mocne jej strony i sukcesy dzieci. Działania zainicjowane przez nauczycieli i dyrektora dały szansę do budowania pozytywnych relacji i współpracy pomiędzy rodzicami, a szkołą.

Konkurs recytatorski poezji polskiej i anglojęzycznej

 Poezja - wzruszenie i powiew, który w trzech

kropkach mieszka za przecinkiem”

- Czesław Miłosz

Spośród wielu form wyrazu ważnych dla ludzi treści, tą wyjątkowo subtelną i piękną jest poezja. Pozwala ona malować słowem otaczającą nas rzeczywistość, zwracać uwagę na rzeczy zwykłe i niezwykłe, rozwijać wyobraźnię i skłaniać do refleksji. Nie mniej trudna od tworzenia wierszy jest ich interpretacja, nie zniechęciło to jednak uczniów Szkoły Podstawowej w Polkowskiem do podjęcia wyzwania. Po raz kolejny wzięli oni udział w Konkursie recytatorskim poezji polskiej i anglojęzycznej.

Dnia 24.03.2015 r. w szkolnym etapie konkursu, za który odpowiedzialne były panie Ewelina Hruszowicz-Stanek Ewa Wojtowicz, brali udział uczniowie klas IV i V. Prezentowali oni utwory polskich i angielskich poetów. Uczestnicy, podczas recytacji, zwracali uwagę na dykcję, intonację i interpretację tekstu, niektórzy zadbali nawet o kostiumy. W wyniku tej niecodziennej rywalizacji jury wyłoniło dwie zwycięskie uczennice z klasy IV: Julię Marciniszyn, która zajęła I miejsce i Emilię Krewokulską, która zajęła miejsce II. Dziewczęta otrzymały dyplomy i nagrody książkowe oraz zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu, który od wielu lat organizuje zaprzyjaźniona Szkoła Podstawowa w Wierzbicy Górnej.

WIESCI POLKOWSKIE Konkurs recytatorski.. (Copy).jpeg

Drugi etap konkursu odbył się 09.04.2015 r. w Wierzbicy Górnej, brały w nim udział dzieci z różnych szkół, więc nasze uczennice miały dużą konkurencję. Dziewczęta zaprezentowały się bardzo ładnie. Po głosowaniu jury ogłoszono, że I miejsce w konkursie zajęła uczennica kl. IV Szkoły Podstawowej w Polkowskiem Emilia Krewokulska, która recytowała wiersz „Kwoka” Jana Brzechwy. Emilka otrzymała dyplom, nagrody książkowe i artykuły biurowe.

Uczestniczki konkursu po powrocie zostały powitane przez klasę brawami. Dziękujemy im za godne reprezentowanie naszej szkoły, gratulujemy zdolności i odwagi, a Emilce oczywiście zwycięstwa. Mamy nadzieję, że sukces zachęci innych uczniów do udziału w kolejnym konkursie, który już za rok.

Bawcie się słowami,

Bawcie się wierszami.

Pięknie recytujcie i…

W konkursach występujcie!  ☺

Ewa Wojtowicz

Czarodziejskie słowa

31 marca 2015 roku uczniowie i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Polkowskiem wybrali się do Namysłowskiego Domu Kultury, aby obejrzeć spektakl teatralny „Czarodziejskie słowa”, który został przygotowany przez Wrocławski Teatr Edukacji ARTENES. Ciekawa fabuła baśni oraz wspaniała gra aktorów dostarczyła wszystkim wielu emocji. Dzieci poznały historię pewnej księżniczki, która nie używała słów: „proszę, dziękuję, przepraszam”, a jej zachowanie doprowadziło do tego, że straciła wszystkich, których kochała. Jak to w bajkach bywa, historia księżniczki zakończyła się dobrze, a dzięki niej dzieci poznały wielką moc trzech czarodziejskich słów i obiecały często ich używać.

Po spektaklu odwiedzili Izbę Regionalną w Namysłowie. Zobaczyli tam wystawę stroików wielkanocnych oraz różne eksponaty m.in. pochodzące z wykopalisk z powiatu namysłowskiego. Następnie zwiedziliśmy odrestaurowany młyn, gdzie oglądaliśmy oryginalne urządzenia młynarskie.

Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów.

                                                                                        Mirosława Mentek

 

Nasze sukcesy

Każdego roku w Oddziale Przedszkolnym przy SP w Polkowskiem organizowane są konkursy recytatorskie dla dzieci przedszkolnych w celu przybliżenia twórczości autorów, którzy pisali dla dzieci. W tym roku zorganizowano konkurs twórczości Wandy Chotomskiej, w którym wzięły udział dzieci 5-6 letnie. W eliminacjach klasowych, które miały na celu wyłonienie reprezentanta do Powiatowego Konkursu Twórczości W. Chotomskiej, I miejsce zajęła Oliwia Ciach.

WIEŚCI.. POLKOWSKIE - Nasze sukcesy (Copy).jpeg

Także Oliwia reprezentowała naszą placówkę w eliminacjach powiatowych zajmując tam II miejsce. Poziom reprezentowanych wierszy przez dzieci z różnych placówek był bardzo wysoki, pomimo dużej tremy Oliwia osiągnęła duży sukces. Gratulujemy!
Ponadto dzieci z oddziału przedszkolnego w Polkowskiem uczestniczyły w konkursie gminnym pt.: „Stroik wielkanocny” i zajęły kolejno pierwsze 3 miejsca:

I miejsce  - Martyna Poprawa                                                                                                      

II miejsce - Kamil Gorzeja                                                                                                          

III miejsce- Oliwia Ciach

                                                                                          Jolanta Wojciechów

×

×

Przejdź do góry