Herb

WIEŚCI Z PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W DOMASZOWICACH

Kiermasz wielkanocny

Dnia 17.03.2015 r. W przedszkolu został otwarty „Kiermasz wielkanocny”, na który nauczycielki własnoręcznie przygotowały dużo świątecznych ozdób.

Na kiermaszu pojawili się zaproszeni Goście oraz Rodzice, którzy okazali wspomniały gest i chętnie kupowali wielkanocne ozdoby.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie finansowe.

Strażacy w przedszkolu

20.03.2015 r. w naszym przedszkolu po raz kolejny pojawili się Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzelcach, którzy przeprowadzili z dziećmi ćwiczenia: ogłoszenie alarmu przeciwpożarowego.

WIEŚCI - PRZEDSZKOLE Strażacy.. (Copy).jpeg

To był drugi etap zadań dla naszych dzielnych i wytrwałych przedszkolaków. Na tym etapie dzieci i nauczycielki zapoznały się z procedurą ewakuacji. Uczyły się jak reagować na alarm i jak zachować się w razie zagrożenia pożarem.

Dziękujemy Strażakom z OSP w Strzelcach.

Wycieczka do biblioteki

W dniu 23.03.15r. przedszkolaki wraz z wychowawcami wyruszyły odwiedzić Gminną Bibliotekę Publiczną w Domaszowicach.

Wyjście do biblioteki jest zawarte w programie wychowania przedszkolnego i nauczycielki postanowiły pokazać dzieciom właśnie to miejsce i znajdujące się w nim książki – nie tylko z bajkami, ale opowiadające o prawdziwym świecie.

W bibliotece przywitała nas Pani E. Matkowska. Następnie odbyły się zajęcia, które prowadziły panie z Biblioteki Publicznej w Namysłowie. Dzieci obejrzały bibliotekę i znajdujące się w niej księgozbiory. Panie pokazały również „zaczarowany kufer”, w którym znajdowały się ciekawe i kolorowe książki dla dzieci.

Przedszkolaki dowiedziały się o wartościach płynących z czytania, o szanowaniu książek oraz w jaki sposób można zapisać się do grona czytelników.

Na zakończenie pani bibliotekarka wręczyła dzieciom obrazki do kolorowania i zachęciła, by dzieci wróciły z mamą lub tatą.

Teatrzyk „O papużce kłamczuszce”

30.03.15r. dzieci obejrzały spektakl przedstawiony przez „Teatr Własny” z Krakowa. Przedszkolaki w humorystyczny sposób dowiedziały się, że kłamstwo nie popłaca, że ważną rzeczą jest, aby mówić tylko prawdę. Dzieci zrozumiały, że nie należy kłamać, ponieważ nikt już nam nie uwierzy. Dzieci były bardzo zadowolone. Przedstawienie przyniosło Im dużo śmiechu i radości.

Mistrz zagadek

Dnia 31 marca w Publicznym Przedszkolu w Domaszowicach na dodatkowych zajęciach z pedagogiem, odbył się konkurs pt. „Mistrz Zagadek”. W konkursie wzięło udział pięcioro dzieci z różnych grup wiekowych. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością kojarzenia oraz logicznego myślenia. Główki mocno pracowały bo do rozwiązania było aż dwadzieścia zagadek o różnym stopniu trudności.

Po zsumowaniu i podliczeniu punktów okazało się, że pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Kondrat, drugie miejsce Wojtek Burban, a miejsce trzecie Iza Poprawa, osoby wyróżnione to Julia Matuszek i Maks Kukla.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki, a laureaci drobne nagrody. Serdecznie gratulujemy!

Ewa Walczak – Janki

×

×

Przejdź do góry