Herb

WIEŚCI Z ZESPOŁU GIMNAZJALNO-SZKOLNEGO W DOMASZOWICACH

Żonkile              

W Zespole Gimnazjalno-Szkolnym w Domaszowicach, oraz w Szkole Podstawowej w Polkowskiem w 72 rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim została przeprowadzona akcja społeczno- edukacyjna „Żonkile’, nad którą patronat sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję związane są z postacią Marka Edelmana ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również, co roku 19 kwietnia, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów-często były to żonkile. Uczniowie poznali historię II wojny światowej. Poznali także postać Ireny Sendlerowej, która wyprowadziła 2,5 tysiąca żydowskich dzieci z Getta. Na pamiątkę tego wydarzenia przygotowali własnoręcznie papierowe żonkile, które rozdawali w swoich szkołach.

  Halina Dutkiewicz

                                „Poezja opiera się działaniu czasu …”

                                             Czesław Milosz

Konkurs recytatorski

26 marca 2015 roku odbyła się w Zespole Gimnazjalno – Szkolnym w Domaszowicach kolejna  szkolna edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Dziecięcej w języku polskim i w języku angielskim. Liczna grupa uczniów szkoły podstawowej recytowała utwory J. Brzechwy, J. Tuwima i innych poetów.  Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:  kategoria język polski : I miejsce zdobyła Joanna Federkiewicz z kl. IV, II miejsce Emilia Kurek z klasy V, III miejsce zajęli Hanna Sarnicka  kl. VIa  i Błażej Dec z klasy IV; kategoria język angielski: I miejsce Oskar Droździel kl. VIb, II miejsce Zuzanna Maziarz kl. VIb, III miejsce Maciej Sarnicki kl. V.

Joanna  Federkiewicz, Emilia Kurek , Oskar Droździel, Zuzanna Maziarz  reprezentowali naszą szkołę  09.04.2015 r. w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Dziecięcej w języku polskim i w języku angielskim w Wierzbicy Górnej.

Joanna  Federkiewicz w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Dziecięcej w języku polskim  w Wierzbicy Górnej zdobyła III miejsce.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów,  zachęcamy do rozwijania i doskonalenia swoich umiejętności recytatorskich.

Sukces gimnazjalistki z Domaszowic

Wiktoria Wronka uczennica klasy IIIa Publicznego Gimnazjum w Domaszowicach wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym w Opolu. Wiktoria to tegoroczna laureatka konkursu, która dzięki odniesionemu sukcesowi zwolniona będzie z egzaminu gimnazjalnego z matematyki. Gratulujemy Wiktorii i jej rodzicom oraz nauczycielce matematyki Pani Zdzisławie Michcie.

Pierwszy Dzień Wiosny

23 marca 2015r. w Zespole Gimnazjalno-Szkolnym w Domaszowicach obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie przyszli do szkoły przebrani, pomalowani oraz fantastycznie uczesani. W tym dniu wybrano Miss i Mistera Szkoły. Nasi najpiękniejsi to: Julia Dobrzańska oraz Aleksander Dąbrowski. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy.

WIEŚCI ZGS - Pierwszy Dzień.. (Copy).jpeg

Główną atrakcją dnia był występ grupy cyrkowej „O’Bimbolando”, która bawiła uczniów klas I-V szkoły podstawowej. Dzieci brały udział w sztukach i akrobacjach prowadzonych przez clowna Rysia. Wiele radości sprawił uczniom występ pudla Pusi,a chętni mogli nawet dotknąć węża. Na boisku szkolnym, odbyły się gry i zabawy ruchowe.  Wśród uczestników panowała miła i wesoła atmosfera.

Kamila Zapalska

Ewa Walczak - Janki 

Prezentacje ozdób świątecznych

Święta Wielkanocne to okazja do tworzenia wspaniałych dekoracji. Uczniowie 27 marca 2015r. w świetlicy szkolnej Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Domaszowicach, zaprezentowali własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne, m.in.: przepiękne jajka, kartki świąteczne oraz stroiki. Nad pracami uczniów i przebiegiem całego przedsięwzięcia czuwały panie Kamila Zapalska oraz Alicja Kopica. Dla uczestników został przygotowany słodki poczęstunek w formie pysznych, domowych ciast i babeczek świątecznych. Celem spotkania było rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów, a także promocja twórczej pracy
w świetlicy szkolnej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zajęciach, szczególne podziękowania należą się dla Zuzanny Kulesy, Żakliny Nowak oraz Borysa Puszczewicza za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji wystawy ozdób wielkanocnych.

Kamila Zapalska

Warsztaty Wielkanocne

Dnia 20.03.2015r. w godzinach 16.00 – 18.00 po raz pierwszy w Zespole Gimnazjalno – Szkolnym w Domaszowicach rozpoczęły się warsztaty, których celem było kultywowanie tradycji wielkanocnych. Uczniowie przybyli wraz z rodzicami ochoczo wzięli się do pracy. Panie Anna Kulesa i Ewa Walczak – Janki objaśniały i tłumaczyły sposoby wykonania ozdób oraz pomagały w przygotowaniu wielkanocnych kogucików, pisanek, baranków.

WIESCI ZGS Warsztaty wielkanocne (Copy).jpeg

Wszyscy z wielkim zaangażowaniem wykonywali wielkanocne „cudeńka”. Miła i serdeczna atmosfera, która panowała na zajęciach sprzyjała otwartości, współpracy i integracji środowiska. Uczniowie mieli możliwość rozwijania umiejętności manualnych, dekoratorskich oraz pogłębiania wiedzy na temat zwyczajów i tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Przekonali się również, że najpiękniejsze ozdoby to te, które wykonuje się własnoręcznie i wspólnie z rodzicami.

Miłym akcentem warsztatów był słodki poczęstunek dla uczestników. Wszystkie prace trafiły na wystawę. Mamy nadzieję, że warsztaty plastyczne staną się tradycją w naszej szkole.

Ewa Walczak - Janki

×

×

Przejdź do góry