Herb

WIEŚCI Z PLACÓWEK OŚWIATOWYCH Z TERENU GMINY DOMASZOWICE

Sukces Szkoły Podstawowej w Polkowskiem                                                                        

W ubiegłym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Polkowskiem uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie pod hasłem "Ty wygrywasz, AmeriGas pomaga"organizowanym przez firmę "AMERIGAS" z siedzibą w Warszawie. Opiekunem konkursu była Maria Nowakowska. Konkurs polegał na zbieraniu foliowych plomb zabezpieczających z zaworów butli z gazem, których dostawcą była firma AmeriGas. W konkursie mogły brać udział tylko oryginalne plomby, które posiadały logo AmeriGas i numer seryjny. Plomba nie mogła być mniejsza niż 80% rozmiaru właściwego. Konkurs trwał od 1. listopada 2013 do 1. czerwca 2014 r. Laureatami zostało 25 szkół. Szkoła Podstawowa w Polkowskiem w rankingu ogólnopolskim w przeliczeniu ilości plomb na jednego ucznia uzyskała 11 miejsce i otrzymała 22500 punktów, za które mogła wybrać różne nagrody prezentowane na stronie internetowej. Wybraliśmy: 3 monitory, zestaw magnetyczny i mikroskop. We wrześniu 2014 roku organizator konkursu dostarczył nagrody do szkoły. Otrzymaliśmy również dyplom laureata.

WIESCI - Sukces...jpeg

Ślubowane pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Polkowskiem                             

Dnia 1. września 2014 r. uczniowie i pracownicy szkoły rozpoczęli Nowy Rok Szkolny, był to szczególnie ważny dzień dla pierwszoklasistów. Uroczystość w szkole poprzedzona była Mszą Świętą w Woskowicach Górnych, w czasie której dzieci z pierwszej klasy miały poświęcone tornistry. Następnie uczniowie, pracownicy szkoły, zaproszeni goście, rodzice zgromadzili się w sali gimnastycznej szkoły, gdzie dyrektor Elżbieta Idzi dokonała oficjalnego powitania i rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015. Najgoręcej powitała pierwszoklasistów, którzy złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Polkowskiem co przypieczętowane zostało poprzez dotknięcie ramienia dziecka ogromnym ołówkiem, tym samym pierwszoklasiści zostali włączeni do grona społeczności uczniowskiej. Rodzice pierwszoklasistów wręczyli swoim pociechom tuby ze słodyczami. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć, w pięknych czapeczkach z dyplomami w dłoni. Na uroczystość przybyła Alicja Piasecka – Sekretarz Gminy Domaszowice, która życzyła wszystkim uczniom jak najlepszych wyników w rozpoczętym roku szkolnym, a pracownikom sukcesów w pracy zawodowej. Dyrektor Szkoły przypomniała zebranym o 75. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, dla uczczenia pamięci wszystkich tych, którzy oddali życie za Ojczyznę odśpiewano Hymn Państwowy. Po zakończonej części oficjalnej uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami, udali się na lekcję wychowawczą, podczas której omówiono zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły oraz lekcję historii na temat wybuchu II Wojny Światowej. Dzieciaki pełne wrażeń w towarzystwie swoich rodziców wróciły do domów.

WIESCI - Slubowanie...jpeg

WIESCI- Slubowanie....jpeg

Święto Plonów                                                                                                                 

Dożynki są szczególnym świętem dla rolników. Ich  plony widać  na każdym polskim stole. Dnia  7.09.2014 roku dzieci z Publicznego Przedszkola  w Domaszowicach miały okazję uczestniczyć w tej uroczystości. Przedszkolaki ze starszych grup wiekowych, wespół  z wychowawcami, z wielkim zaangażowaniem przygotowały się do występów. W różnobarwnych strojach zatańczyły dla mieszkańców Gminy Domaszowice i gości. Słowa uznania, skierowane są dla rodziców, którzy postarali się o obecność swoich pociech na uroczystości Święta Plonów.

WIESCI - Swieto...jpeg

Bezpieczeństwo na drodze                                                                                                 

Jednym z celów realizowanych przez Publiczne Przedszkole w Domaszowicach jest przyzwyczajenie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Aby rozwijać umiejętność poruszania się w pobliżu jezdni, we wrześniu grupy przedszkolne wybrały się na pobliskie skrzyżowanie, aby obserwować ruch pieszy i kołowy. Nauczyciele zwracali uwagę dzieci na oznakowania dla pieszych i inne znaki drogowe. Po powrocie do przedszkola dzieci powtórzyły znajomość podstawowych zasad ruchu drogowego, dowiodły, że są świadome niebezpieczeństw i konsekwencji łamania zasad panujących na drodze.

Sprzątanie Świata                                                                                                                

22.09.2014 roku przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Domaszowicach miały w planie zabrać rękawice i worki i wysprzątać swoje najbliższe otoczenie. Niestety deszcz pokrzyżował te plany. Przedszkolaki wzięły więc kredki i arkusz papieru i narysowały świat jaki chciałyby zobaczyć: czysty i zielony. Praca dzieci była tegorocznym wkładem w akcję sprzątanie świata.       

WIESCI - Sprzatanie...jpeg

×

×

Przejdź do góry